Trapa Logan...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trapa Logan...

    Eram ieri la o plimbare prin oras...si am oservat din intamplare un logan cu trapa... si mia placut la nebunie....ce parere aveti de idee ..care sar risca sa isi gaureasca tavanu masini?...)
    sigpic

  • #2
    mie mi se pare un pic inutila sau poate ca pozitia in care trebuie montata ar fi cam in spate conform formei plafonului.
    nu sunt tinichigiu dar mi se pare si cam dificil la logan.

    Comment


    • #3
      Eu am inteles ca nu prea se poate monta trapa din cauza unei traverse care ar fi montata pe acolo pe unde ar trebui sa vina trapa...stie careva mai multe?

      Comment


      • #4
        Da, asa e, exista traversa centrala si trapa ori trebuie sa fie mai mica, ori deloc. Ca sa va faceti o idee, trapa ar trebui sa inceapa imediat dupa parbriz si sa se termine la vreo 5 cm de stalpii centrali, adica de mijlocul plafonului.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          eu tot am ramas nelamurit..de putut se poate.. dar unde?
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #6
            pia se poate nu a zis nimeni ca nu dar trebuie taiata traversau sau montata mai in spate

            sigpic

            Comment


            • #7
              Interesanta trapa, vad din poza ca se poate.
              Sincer sa fiu, mi-a placut mai mult tipa in mov

              Comment


              • #8
                daca afla cineva cum sa ma anunte si pe mine m`as baga si eu
                Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                Comment


                • #9
                  frumos loganul.
                  incearca pe la tinichigii.gasesti unul bun in care sa ai incredere.

                  Comment


                  • #10
                    pozitionarea lui numi place zici cai la mijlocu plafonului..nicidecum deasupra capului soferului..e undeva pe la mijloc...dar unde gasesc trapa...si cam ce modificari trebuie facute..suru in cine sa ai incredere dak toti sunt hotii...incearca sa te jermaneasca de banii cat mai mult
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      trapa cred ca gasesti pe la dezmembrari iar de montat nu e mare lucru. Am avut de vreo 2 ani un renault 21 si eu cu tata am montat trapa in 3 ore. A iesit super bine mult silicon nu ploua si chiar merita efortul. Mare grija cand tai capota in rest e joaca
                      http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                      Comment


                      • #12
                        na ca sa vezi treaba, ieri am postat aici un post... long live erdeesh si mama lui!
                        stai blind unic, nu merita de loc si pentru asta iti dau 3 motive:
                        1. acvariu! garnitura se distruge de la vreme si cu timpul nu mai inchide ermetic
                        2. soare! vara te bate soarele in cap si nu e cine stie ce aerisire plus ca o vei folosi doar vara unde la brasov e destul de scurta acea vara :d
                        3. andrei! daca andrei are dreptate, cel din poza a taiat o traversa slabind rezistenta

                        eu am la mercedes trapa facuta din fabrica, poa sa ninga, poa sa ploua apa se duce jos si nu in masina. este conceputa incit nu e deloc ermetic, gaura exterioara e mai mare decit gaura interioara si este prevazuta cu scurgere.
                        o folosesc doar vara
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          eu am avut acum vreo 3ani o honda din 90 dar nu intra strop de apa.adevarul e ca era de fabrica si culisa in spate electric.avea si canale in stalpii caroseriei pe unde sa curga apa.
                          intaritura in plafonul de logan e deasupra stalpilor centrali.daca decupezi acolo cam nasol si in rest ar fi un loc mai in fata dar nu stiu daca are loc.

                          Comment


                          • #14
                            eu am avut pe renaul19 trapa din aia simpla ce se ridica doar partea din spate era foarte utila vara deschideai trapa si gurile de aerisire si nu mai mureai de cald dar dupa un timp a inceput sa ploua .......... sa rezolvat cu o camera de tractor si silicon .....

                            pe renault 25 avea tatameu trapa din aia de se trage in tavan electric asa ceva merita dar tot doar pt masini fara clima .....

                            PS am inteles ca masinile cu clima iasa din fabrica cu trapa doar cu comanda ferma pentru trapa.....
                            Last edited by crististreulea; 28 October 2007, 12:51.
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              la megane costa vreo 600e trapa.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google