Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am lasat masina din suspensii ca mergeam cu ea pe circuit, deci talon mare iese din discutie. daca o vreti pt mers normal, la ce dracu puneti suspensii sport pe ea?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Mda mi-au ajuns arcurile totul e ok mai putin pretul nu e 500 ron ci aproape 600 brusc asa.Naspaaa si in aceste conditii cred ca o sa renunt la ele si o sa ma orientez spre altceva.Astept oferte daca nu se rezolva problema cu importatorul

      Comment


      • pai..normal ar fi ca sa-ti ia pretul de cand ai dat comanda. ... vezi ce faci ..
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Pai asta am zis si eu da acu astept o confirmare de la cel cu care am negociat.Daca nu renunt it's that simple, da macar de nu asteptam atat

          Comment


          • Poi fa un calcul: inainte de craciun arcuri weitec: 130 eur (1 eur = 3.60 ron)
            dupa craciun: 150 eur (1 eur = 4.30 ron)
            Cam atat m-au ajuns pe mine vreo 630 ron parca
            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

            Comment


            • Originally posted by Juristul2000 View Post
              Mda mi-au ajuns arcurile totul e ok mai putin pretul nu e 500 ron ci aproape 600 brusc asa.Naspaaa si in aceste conditii cred ca o sa renunt la ele si o sa ma orientez spre altceva.Astept oferte daca nu se rezolva problema cu importatorul
              pai si cand ai dat comanda si ai zis pretul,pica undeva sub 6 mil , 5.9 mil sau ceva de genu...deci nu vad de unde surpriza...sau la voi euro e inca 3.5 ?

              Originally posted by SUPERCAR View Post
              195/55/15 nu as pune pe una cu suspensia schimbata(arcuri si amortizoare) decat daca o scoti doar pe drumuri asfaltate si fara gropi...in primul rand ca se pierde foarte mult din confort fiind talon mic si plus de alta ramane si mult spatiu intre aripa si anvelopa cel putin pe spate ramane mult si se vede mai naspa,zic asta ca eu am aceste dimensiuni pe roti.
              Parerea mea ca pentru uz normal zi de zi cele mai indicate la drumurile romaniei raman cele cu talon 65,deci un 195/65/15 sunt ideale pentru un logan cu suspensia schimbata si numai ramane nici golul ala intre aripa si anvelopa.
              Sau cine vrea sa scape de golul dintre aripa si anvelopa dar cu confort mai scazut poate opta pentru varianta 205/55/16"
              la ce dracu sa pui suspensie sport,ca apoi sa maresti talonul,implicit diametrul rotii si implicit garda la sol... 195/65/15 asta face...nu cu mult ...dar asta face.

              Originally posted by 89.MIR View Post
              Poi fa un calcul: inainte de craciun arcuri weitec: 130 eur (1 eur = 3.60 ron)
              dupa craciun: 150 eur (1 eur = 4.30 ron)
              Cam atat m-au ajuns pe mine vreo 630 ron parca
              636 RON costa acum H&R
              593 RON costa weitecul,la cursul de azi la ofert
              Last edited by Cristi_Xp; 19 February 2009, 18:14. Reason: Automerged Doublepost
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Gata lumeee problema rezolvata, a fost o incurcatura si nu a fost vorba de arcurile pt mine dar cel care se ocupa de depozit e mai batran si mai greu de cap .Am vorbit insa cu directorul firmei si a confirmat ca pot sa le ridic la pretul stabilit anterior asa ca....ura si multumiri firmei pt rezolvarea rapida a situatiei create.Va multumesc si voua ca va pasa de semenii forumisti

                Comment


                • Inseamna ca s-au mai ieftinit umpic (weitec) e bine!
                  Aceeasi chestie am patit si cu toba. Dar sa nu sch subiectul!
                  MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                  Comment


                  • sa pui poze cu masina "trantita" juristule !
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • will do numa sa ajung pe la mecanici

                      Comment


                      • Am intrat in posesia arcurilor astazi.In cutie arata super bine, o sa vedem pe masina

                        Comment


                        • Am dat si eu un vot pentru Eibach pentru ca tocmai m-am facut cu un set. O sa le montez pe masina imediat ce timpul si vremea imi vor permite.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • nu se vede prea bine, sa treaca zapada, si luni-marti sa montez si discurile care vin ( mc felixb ) si apoi o sa fac o poza sa se vada super bine.
                            am arcuri Weitec si amortizoare Bilstein si 195/65/15 configuratia rotilor
                            Attached Files
                            Life is short...play more!
                            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                            Comment


                            • Si uite cateva poze cu arcurile mele
                              Attached Files

                              Comment


                              • roz ......
                                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google