Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda pare atat de simplu, deci cata nesimtire pe mecanicii astia atunci.
    Semnele de montaj trebuie sa le vad cand dau arcu jos de pe telescop, nu?
    O sa chem un prieten o leaca mai priceput ca mine si din doi poate iese un juma de mecanic

    Comment


    • Mie mai mult de 1 ora juma' nu mi-a luat!!!
      Atat ca am urmarit cu atentie filmuletul lui streulea.
      Ca sfat: e bine sa aveti un WD-40 la indemana si un prieten sa va tina de urat!
      MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

      Comment


      • Originally posted by Juristul2000 View Post
        Mda pare atat de simplu, deci cata nesimtire pe mecanicii astia atunci.
        Semnele de montaj trebuie sa le vad cand dau arcu jos de pe telescop, nu?
        O sa chem un prieten o leaca mai priceput ca mine si din doi poate iese un juma de mecanic
        nu-i prost ala care cere )
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Originally posted by 89.MIR View Post
          Mie mai mult de 1 ora juma' nu mi-a luat!!!
          Atat ca am urmarit cu atentie filmuletul lui streulea.
          Ca sfat: e bine sa aveti un WD-40 la indemana si un prieten sa va tina de urat!
          Si nu vrei sa vezi si tu Oradea asta ( de sub masina mea ), ca dau si o bere

          Comment


          • Intr-adevar pe spate e cel mai simplu. Ideal ar fi ca masina sa fie ridicata pe doua cricuri (stanga-dreapta) .Se desfac pe rand suruburile de la amortizoare doar in partea unde sunt prinse de punte, apoi daca se trage de punte in jos cu un levier sau altceva, arcurile ies foarte usor.
            Pentru partea din fata clipul lui crististreulea este cat se poate de relevant.Nu e nevoie de multa inginerie...se desfac suruburile amortizorului in partea de sus la motor dupa care cele de jos cu distantarea etrierului...si gata...treaba e rezolvata.

            Comment


            • eu zic sa terminam aici cu discutiile despre "cum se face". s-a spus, exista filmulet...sa revenim la tipurile de arcuri...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Uite cum am procedat eu pe spate:
                Am ridicat pe 2 cricuri pana aproape dau sa se desprinda rostile de pamant. Apoi am desfacut suruburile ce tin telescopul de punte. Daca nu iasa din prima il rogi pe priten sa ridice/coboare usor la cric pana iasa.Apoi cu grija (seama la conductele de frana) se ridica cricurile simultan pana poti scoate arcul afara, cu mana fara rangi sau leviere!
                Bafta
                MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                Comment


                • da nu purtati discutiile astea pe tutorialul lui Streulea ?
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    eu zic sa terminam aici cu discutiile despre "cum se face". s-a spus, exista filmulet...sa revenim la tipurile de arcuri...
                    Stiu ca se vorbeste offtopic, dar e constuctiv, va scapa multa lume de niste bani aruncati pe service-uri si mecanici. Este practic o incurajare la lucru individual spre deosebire de alte threat-uri unde una doua se trimite lumea in service.

                    P.S. Chiar! Cristi ixpe ai putea muta toate posturile in care se vorbeste de cum se desface si cum se face pe topicul lui Streulea?
                    Last edited by vitriol; 23 February 2009, 22:29.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Eu am scris deja acolo daca asta e ordinu )

                      Comment


                      • Azi mi-am montat arcurile, poze mai pe seara

                        Comment


                        • Asteptam pozele si primele concluzii.

                          Comment


                          • Poze inca nu ca pana mi-am montat CB-ul s-a facut intuneric dar impresii sunt destule.Masina sta super pe sosea si arata tot asa coboara f frumos exact de cat aveam nevoie- adica sa nu dau cu ea in orice bordura da nici sa nu se vada distanta la roata.Pe fata intra 2 degete doar
                            Daca suspensia stock ar primi 10 la confort - noile arcuri iau 7,5-8 lejer iar la stabilitate 10 din 10
                            Nu ma asteptam sa fie chiar asa confortabila
                            Dimineata fac poze iar seara o sa le uplodez .

                            Comment


                            • Deci esti multumit de noile arcurie ai ramas si cu confort si arata si mai bine mai joasa acum,per total o investitie buna.

                              Comment


                              • Bravo juristule. Sa le stapanesti sanatos! Eu sunt super multumit de ele dupa aproape doua saptamani de testare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google