Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oricum le schimbam dar vroiam sa stiu exact ce se va intampla . Il cunosc pe inginerul de la Tulcea si nu cred ca mi ar zice ceva. Maine sau cel tarziu poimaine o sa pun poze la my ride . Sa auzim numai de bine
    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

    Comment


    • in craiova schimba cineva leduri?
      sigpic
      https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
      http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

      Comment


      • Originally posted by dan.moraru View Post
        in craiova schimba cineva leduri?
        Daca iti faci timp sa ajungi la Severin,te pot ajuta eu.Da-mi un semn.O zi buna!

        Comment


        • as vrea sa stiu si eu ce leduri s-au schimbat si cum s-a procedat pt iluminearea diferita a limitelor cu rosu si a scrisului x100 si km/h a turometrului respectiv kilometrajului.mai jos am atasat o poza.
          Attached Files

          Comment


          • Pentru culori diferite se izoleaza zonele cu un material opac, astfel incat lumina sa nu difuzeze. Cum se face exact, nu stiu inca. Dar ar fi interesant de vazut o poza cu delimitarea luminii, si mai ales materialul folosit. Daca se poate si pentru izolarea luminii de la ac, ar fi super! Asta pentru ca o poza face cat 1000 cuvinte...
            GL-22-TOF

            Comment


            • rog pe cineva sa ataseze o poza cu izolarile respective si sa explice ce a folosit si cum.multumesc.

              Comment


              • @danielliviu,@lexdeejay daca ati fi fost mai atenti la ce s-a mai scris........ati fi vazut si voi cum s-a facut izolarea la ace... sper ca acum v-am luminat..
                Attached Files
                Last edited by darksid3; 29 January 2009, 21:56. Reason: postare consecutiva
                sigpic

                Comment


                • in legatura cu izolarea acelor sunt lamurit.pe mine ma intereseaza mai mult cum s-a procedat la izolarea limitelor de la turometru (6000-7000 rpm) si vitezometru (50 km/h si 90 km/h).

                  Comment


                  • a dat cu vopsea rosie pe spatele steriografiei...uita-te la o steriografie de prestige la turometru 5000 6000 7000
                    sigpic

                    Comment


                    • Multumesc, m-am lamurit acum. Mersi mult. Dar chiar nu am mai vazut pana acum o poza cu asa ceva, stiam doar din vorbe.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • multumesc pt sfat pattrick

                        pe cati volti sunt ledurie? 12v sau 3v ?
                        Last edited by LexDeeJay; 29 January 2009, 23:50. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Pentru Dsign,cat m-ar costa iluminarea facuta ca la tine?Adica:Tabloul de bord,consola centrala,picioare fata-spate,plafon fata-spate si ceva pe portiere cand le deschizi.Da-mi pm si spune-mi un pret

                          Comment


                          • Originally posted by dan.moraru View Post
                            in craiova schimba cineva leduri?
                            da-mi un mesaj privat si te ajut...
                            1.4 MPI Laureate Plus

                            Comment


                            • Eu cred ca sunt pe 3 volti ledurile SMD, nu am masurat efectiv pe cablaj tensiunea de alimentare a acestora cu mufele conectate. Ma indoiesc totusi sa fie led-uri pe 12 volti. Eu zic ca sunt pe 3 volti.

                              Comment


                              • Tensiunile de alimentare a ledurilor in general sunt in functie de culoare dar in general cele din bord sunt la 3V. Butoanele, climatizarea au alimentare a becurilor originale la 12V.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google