Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru izolarea luminii la ac foloseste tub termocontractibil. Il faci la ce dimensiune vrei tu.
    Ledurl pentru ac nu e nevoie sa-l dai cu nimic, nici cu smirghel. Asa focalizat cum este el e numai bine, doar sa-l pozitionezi corect sub ac.
    GL-22-TOF

    Comment


    • danielliviu: Uite ce se intampla daca nu pui 2 led-uri.De fapt asta am patit eu si de atunci pun 2 led-uri sub ac.
      Attached Files
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • @soboBN-nu stiu cum nu iti iese tie ca la mine e lumina de da si pe langa ac cu un singur led...uite si poze,sper sa se inteleaga si scuze de calitatea lor!
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • in paginile anterioare cineva a postat o poza cu un tub de plastic putin indoit la un cap ca sa vina bine intre ledurile albe si deaia am intrebat de tub dar creca vb voastra merge si cu carton iar in legatura cu ledul de la ac asa este trebuie ori sa pui 2 la orizontala ori sa pui unul dar sa il pui sus ceea ce nu prea e posibil la logan pt ca pe placa il poti lipi din pacate jos
          la alte masini la care am mai lucrat de ex cielo am facut vreo 7-8 eu pun cate un led dar acolo il pun sus deasupra axului acului si in orice pozitie ar fi acul tot asa se vede dar la logan nu prea e posibila chestia asta , la astra g de ex aceeasi problema a fost nevoie sa pun 2 leduri pt ca nu se vedea acul luminat uniform in toate pozitiile lui
          Last edited by andr3w; 2 December 2009, 00:45.

          Comment


          • Dragman,imi lumineaza cu un singur led,dar nu peste tot.Daca fac si eu poze la ace in pozitia in care le-ai pozat tu ..asa se vede si la mine.Sunt curios daca la tine cu un singur led,se vede la fel de bine rosu la 0 ca si la 130
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • Se vede rosul la fel,iti spun sigur...acu mai depinde si de ce solutie ai adoptat la izolarea ledului-cu varnis pus pe led sau con facut din hartie sau altceva.Eu unul am folosit con si se vede uniform lumina (cel putin pentru exigentele mele)
              sigpic

              Comment


              • sunt cam neclare imaginile
                Attached Files
                Last edited by sorin17; 6 December 2009, 02:07.

                Comment


                • ti-a iesit frumos ..da' iti cam tremura mana )

                  Comment


                  • stiu)o sa fac niste poze mai clare si o sa le pun
                    Last edited by Seba; 7 December 2009, 12:02.

                    Comment


                    • ace

                      am reusit ei eu sa izolez culoarea acului , deocamdata la turometru ca nam avut timp sa le fac pe ambele urmeaza sa le fac la amandoua izolatia mai bine si sa le fac rosii
                      enjoy the photos:

                      Comment


                      • zi si mie pls cum sa izolez culoare acului plss
                        Last edited by Seba; 7 December 2009, 12:02.

                        Comment


                        • am folosit o bucatica de carton pe care am dat-o cu marker negru si apoi am indoit-o pe rotund si am bagat-o in gaura dar nu pot sa iti fac acum poze pt ca nam timp si nici nu pot sa le incarc de aia nu leam incarcat nici pe cele cu bordul, mai incerc dar nu merge

                          http://www.imageno.com/thumbs/20091206/bral2wk15t7h.jpg uitati poza..imi pare rau..dar nu am putut sa o incarc..asa k am sharat-o pe un site
                          Last edited by Seba; 7 December 2009, 12:02. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Nu inteleg ce ai vrut sa faci.Adica pt ce ai izolat acul?Acolo ai 3 nuante: alb pt cifre,rosu pt zona rosie si portocaliu pt ac si X100.Asa ai vrut?Sa fie acul portocaliu?
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • am specificat mai sus ca bordul este facut cu leduri albe zona rosie este cu treaba ei (5500-7000rpm si X100 dar nu se vede bn ca e rosu) iar acul lam izolat ca sa pot sa ii dau alta culoare am pus led portocaliu pt ca nu am schimbat culoarea la display si am zis ca sa fie la fel ca display-ul; asta este un bord de proba nu cel dupa masina si lam facut asa pt ca o sa il dau clientului pana il modific pe al lui apoi il montez pe cel al clientului inapoi pe masina si il iau pe al meu

                              Image Hosting, Image Upload, Picture Hosting

                              Image Hosting, Image Upload, Picture Hosting

                              Image Hosting, Image Upload, Picture Hosting

                              Image Hosting, Image Upload, Picture Hosting
                              Last edited by andr3w; 6 December 2009, 19:18.

                              Comment


                              • am revenit cu niste poze mia clare)
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google