Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa-i si la mine, de fapt la toti.Cei care se stiu si-au pus potentiometru si dau cat de tare vor, intensitatea in bord
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • daca ai pune si o schema si poze, si mai multe detalii cu si despre potentiometru, ar fi ideeal
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by nicu_rcn View Post
        mi.am schimbat placa de bord, si am pus leduri rosii la display si albastru deschis la cadrane, insa la display am un incomvenient, si o sa.l remediez imediat cum o sa am timpul necesar, am displayul pe negativ, iar ziua daca pun pozitiile nu vad mai nimic
        Eu am rezolvat problema cu un buton la fel ca cel de reset jurnalier adaugat in bord , un microswitch, o rezistenta si cateva ore de migaleala

        Attached Files
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • ok, foarte frumos, dar cum ai facut asta?
          sigpic

          Comment


          • computerul de bord mi se pare ca seamana cu un clovn,prea multicolor.
            pe o singura culoare e mult mai bine,parerea mea
            Last edited by gl_ama; 2 March 2011, 11:40. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Inca un bord facut proaspat.....cred ca voi trece si eu, la display pe negativ + acele in culoarea ceasurilor...arata prea bine.
              Attached Files

              Comment


              • pai din poza vad ca deja le ai? sau nu e poza ta?
                nu vrea nimeni sa spuna cum se pune un microswitch, sau un potentiometru ceva?
                sigpic

                Comment


                • Nu este bordul meu....am postat undeva mai sus, nu am display pe negativ, si acele le am de prestige adica rosii.

                  Comment


                  • Danic, pe cat de frumos se vede noaptea afisajul negativ cu led-uri albastre, pe atat de enervant va fi ziua cu pozitiile aprinse, cand nu vei mai vedea mare lucru din cauza contrastului scazut. Singura culoare pentru care nu ar mai fi nevoie de modificari suplimentare in schema ca sa vezi bine ziua pe soare puternic si pozitie aprinsa este cea alba (vor fi simboluri albe pe fond bleu).

                    Comment


                    • Pai o sa aflu azi sau maine .... :-) de la cel care i-am montat ledurile....dar am un feeling ca displayul o sa se vada ok. Ledurile mi se par ca lumineaza chiar prea puternic....si credema ca am facut destule comparatii.

                      Comment


                      • are cineva vreo poza cum iese afisajul pe rosu negativ? Daca ati pune si o poza ar fi nemaipomenit. Multumesc!

                        Comment


                        • Uita-te la postul #643
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • uite o poza cu afisaju rosu pe negativ
                            Attached Files
                            low....&.....slow

                            Comment


                            • Originally posted by valpo View Post
                              Danic, pe cat de frumos se vede noaptea afisajul negativ cu led-uri albastre, pe atat de enervant va fi ziua cu pozitiile aprinse, cand nu vei mai vedea mare lucru din cauza contrastului scazut. Singura culoare pentru care nu ar mai fi nevoie de modificari suplimentare in schema ca sa vezi bine ziua pe soare puternic si pozitie aprinsa este cea alba (vor fi simboluri albe pe fond bleu).
                              Intradevar ziua nu se vede chiar asa cum m-as fi asteptat....deci o sa raman la display-ul clasic.....
                              Apropo am uitat sa mai pun o poza cu un bord facut saptamana trecuta blue ice cu ace albe...
                              Attached Files

                              Comment


                              • hai sa ti arat eu cum mi a iesit mie
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google