Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un led poate conduce tensiunea dar sa nu se aprinda, se intampla in general la ledurile low cost din cauza materialelor din compozitia chip-ului.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Acuma am venit din oras, am umblat cam 1 ora si merg ledurile perfect.
      Eu ma gandeam sa nu fie din cauza frigului sau a condensului din masina.
      Ledurile nu sunt chiar low cost, acum 2 ani am dat pe 1 buc. 4 lei si erau si la 0.5 lei.

      Comment


      • Conteaza provenienta si marca sau clasa de sortare nu pretul care poate proveni dintr-un adaos mare. In fine un led ca sa il folosesti si la cald si la frig si supravoltat si in umiditate mare trebuie sa fie produs intr-un anume mod. Cel mai bine desfaci bordul si verifici lipiturile, daca totul este ok schimba ledurile de la culoarea care face probleme.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Salut,

          Ceva de genu' , stie sa faca cineva ? http://www.youtube.com/watch?v=WirgvD3gJFw si cam la ce pret?

          Mersi

          Comment


          • poate te ajuta sa intelegi cat de usor se face treaba
            Attached Files

            Comment


            • Nu stiu exact cum sa iti raspund

              Comment


              • eu ti-am aratat ''metoda de lucru'' din clipul postat de tine
                cine se pricepe s-o faca o face foarte simplu si usor

                Comment


                • Puteti sa.mi recomandati pe cineva in buzau/focsani care se ocupa cu schimbarea luminii din bord?

                  Comment


                  • Trimiti ceasurile la cineva care face asa ceva, le rezolva si le trimite inapoi.
                    Sunt baieti seriosi pe forum...
                    MY CLA

                    Comment


                    • E adevarat insa eu as vrea pe cineva din localitate...stiu ca se face treaba si pe aici doar ca nu am idee inca la cine (in bz ma refer).
                      Last edited by ciprs; 13 January 2013, 22:58.

                      Comment


                      • De ce nu încerci chiar tu?Nu e așa dificil....cred că ai vreo cunoștință care are pistol de lipit...Mie chiar nu mi se pare greu...

                        Comment


                        • Greu nu este. Trebuie putina atentie doar si ceva timp de pierdut... ca sa iasa treaba buna!

                          Comment


                          • mai simplu ca la logan nu cred ca exista. prima data e mai greu sa iti infrunti temerile ca ai putea strica ceva.
                            ciprs,pune mana pe surubelnita,demonteazale/modificale.la sfarsit vei si tu surprins cat de simplu e. sunt 12 leduri mari si late la ceasuri.
                            daca ai intrebari legate de cea ce trebuie sa faci, da-mi un mesaj privat si iti explic.

                            aseara m-am jucat si eu nitel la un logan. ce a iesit?se vede in poza. nuanta tinde spre albastrul de la golf 4. nu prea se intelege acest lucru din cauza junghiului de aparat.
                            Attached Files
                            Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
                            Solenza 1.4MPI,75Cp
                            Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

                            Comment


                            • Bănuiesc că pot fi schimbate și becurile martor de la frână de mână, rezerva benzină, și ce mai e pe acolo nu?
                              A schimbat cineva aceste becuri?

                              Comment


                              • se poate schimba tot ce este LED. pentru colegul din Buzau, daca nu gasesti pe la nimeni te-as putea ajuta eu. Cauta ledurile care iti plac si le lipim impreuna.

                                Bordul meu este facut la maestrul absolut, Dsign , pe o culoare unicat pana acum pe forum, aqua blue, sau turcoaz. Daca tot il desfac, poate fac si eu smecheria cu 3 tonuri de culoare pe ace. Dupa aproape 2 ani, ince se prezinta impecabil. deci calitatea ledurilor a fost superioara.
                                Last edited by razvanamza; 20 January 2013, 11:36.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google