Boxe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe Logan

    Salutare, as vrea si eu un sfat de la cineva care a mai facut sau se stie:
    am un buget de vreo 10-12 mil si as vrea sa imi iau 2 subwoofere de vreo 25-30 cm si un amplificator pentru ele; chestia e ca vreau sa-mi dau gaura pentru ele sub luneta, in spatele la locurile din spate, intrebarea mea e ar incapea fara sa fac modificari majore.

    Mersi

  • #2
    nu cred ca o sa-ti incapa si nici sunetul nu cred ca va fii excelent...mai bine le faci niste cutii adevarate.vezi ca era un baiat de pe forum care facea cutii pt dif-uri.ia legatura cu el

    Comment


    • #3
      plus ca risti sa-ti sara luneta!dar nici nu cred ca au loc!mai bine ai apela la cineva sa-ti faca o cutie adevarata in portbagaj!
      "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

      Comment


      • #4
        hehe.. 25-30 cm? fara modificari majore? nu prea as crede.. si vorba lui odorog, risti sa ramai fara luneta. Mai bine orienteaza`te spre un tub sau o incinta..

        Comment


        • #5
          ok, nu merge fara modificari majore, care ar fi ele???si cam in ce buget?
          m-am gandit sa scot luneta si daca e nevoie sa ii mai pun ceva intarituri sa reziste si daca e sa izolez mai bine portbagajul(mi-ar prinde bine niste variante). Stiu k portbagajul nu o sa fie la fel de bun ca si o cutie, dar arata mai bine si as cam vrea sa le montez in acest fel, acum ramane de vazut cat trebuie sa lucrez la ele; nu-i problema de scule sau altceva, as vrea doar niste pareri, variante, ceva.
          Last edited by adi999; 6 February 2009, 17:57.

          Comment


          • #6
            adi....in primu rand depinde de ce varianta ai masina...daca ai 3 centuri in spate nu vei putea sa pui 2 sub cum vrei u in spate fiindca investesti prea mult..2)nu se merita sa pui 2 difuzoare sub luneta asa mari pt ca risti sa spargi luneta si v fii un total disconfort pt cei din spate.cel mai bine recomand sa iti iei subwoofer facut de la mama lui...am incercat si eu diferite cutii cu diferite difuzoare si nu suna ca alea din fabrica cu tot cu cutia lor..eu zic sa iti cumperi un tub de firma sau 2x12"...numai bine..
            TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

            Comment


            • #7
              se poate, tai tabla cu un flex, dai niste gauri cu bormasina, le prinzi cu suruburi, si gata
              dar...merita ?
              plus ca tabla aia e calculata incat sa nu tai din ea...
              sunt convins ca o sa se auda ca atunci cand scapi un lighean pe jos, oricat de tari ar fi difuzoarele...
              iti poti face niste cutii, in ce forma vrei tu...cred ca inteleg ca nu vrei sa ai pur si simplu o cutie in spate, poti face ceva cu fibra...sa iasa frumos...
              poti pune un diff in locul rotii de rezerva...
              bafta si gandeste-te bine ce faci

              Comment


              • #8
                multam baieti, azi merg acasa d la faculta si o sa mai vb cu 2-3 baieti si o sa vad ce imi recomanda si ei

                Comment


                • #9
                  Pentru ce 2 subwoofere?Cel mai bine e sa-ti cumperi un subwoofer bun,si sa iti insonorizezi masina.O sa se aude bestial de bine ;).
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    pana la urma cum ai facut? ai apelat la flex ?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google