Kit Tunning Logan PH2?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @vip75: frumos rau kitul asta de la dacia, da bine pe masina. sa il stapanesti sanatos, ai grija de el
    @faithles: multumit de ce ?? cum arata, cum e facut, cum e prins??

    Comment


    • #62
      faithles, frumoasa masina

      Comment


      • #63
        Originally posted by faithles View Post
        salut eu am montat kitul de la pilot si sunt foarte multumit
        Cat a costat kitul de la pilot, pentru ca la Dacia e foarte scump deocamdata?
        ... restu' e logan

        Comment


        • #64
          uite aici link: http://www.pilotauto.ro/magazin/home...category_id=47

          sau asa:

          1. Bara fata 180 RON
          2. Bara spate 180 RON
          3. Praguri 230 RON
          4. Eleron EVO 300 RON
          Nu-i bai...

          Comment


          • #65
            Originally posted by faithles View Post
            salut eu am montat kitul de la pilot si sunt foarte multumit
            Vreau sa-mi montez kitul de la pilot , si ma intereseaza cat te-a costat vopsitul in culoare masini?
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

            Comment


            • #66
              maina arata super tare cu toate acestea nu prea imi plac pleoapele

              Comment


              • #67
                Originally posted by cosminpilot View Post
                alte poze:
                cosminpilot te rog frumos spune si mie cat au costat jentile intoarse si unde pot gasi? arata fff frumos.

                Comment


                • #68
                  vopsitul la un service particular este in jur de 800 ron

                  Comment


                  • #69
                    deci kitul cu vopsit cu tot ai dat 1700 ron ?
                    eu am dat pe kitul de la dacua care e din plastic 100% 2050 ron cu tot cu vopsit si montaj si are mai multe piese: prelungire fata, prelungire spate, praguri, eleron luneta, eleron portbagaj.
                    deci unde e afacerea cu fibra, eu zic ca e mai frumos si mai rezistent ala de la dacia pentru cine doreste se vad pozele pe pagina anterioara, comparatia nu se poate face intre cele 2 ca de la cer la pamant.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #70
                      pe kit am dat 650 ron,iar vopsitul am spus la un service particular costa cam 800 ron,eu l-am vopsit in regie proprie si m-a costat cam 200 ron

                      Comment


                      • #71
                        intradevar tu l-ai luat fara eleron dar pentru un strain sa zicem care plateste tot la service nu cred ca se merita ajungi aproape la aceasi bani.
                        fiecare decide ce vrea eu raman pe aceasi parere ca la inceput ce e de fabrica se aseaza mai bine si se vede si la ochi.
                        am vazut live pe un logan bej kitul ce il ai tu si nu dadea prea bine, pe a ta inchisa la culoare poate e altfel.
                        in fond daca tie i-ti place asta conteaza.
                        eu am scris de valori sa poata face omul o comparatie in caz ca vrea sa aleaga una din variante.
                        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                        Comment


                        • #72
                          Sunt interesat sa-mi cumpar un spoiler fata de la Pilot, dar nu sunt foarte hotarat.
                          Va intreb pe voi, ce probleme ar putea sa apara?
                          Cam cu cat se micsoreaza garda de la sol dupa montarea spoilerului fata?
                          Daca se monteaza cu silicon, se poate demonta fara sa se strice spoilerul original?
                          Cat de bine se fac imbinarile? Iese perfect sau ....
                          Cam atat ...

                          Comment


                          • #73
                            Garda la sol, daca nu ai arcuri, nu se modifica semnificativ ca ramane aceeasi garda de tractor.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              eu l-am montat cu silicon pentru sticla,garda la sol nu se modifica decat foarte putinsi se poate demonta fara sa se strice spoileru

                              Comment


                              • #75
                                Am intrebat la Pilot si au spus ca se micsoreaza cu 2 cm. Ar fi foarte bine daca e numai atat. Am dat comanda. Sper sa se potriveasca. Poate revin cu poze.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google