Unde Sa Montez Leduri ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Sa Montez Leduri ?

    Salutare.
    Am cumparat 2 bande cu leduri.Vreau sa le leg la pozitie si sa le montez undeva in botul masinii discret.
    Problema e ca fasiile de leduri sunt ALBE. au latime de cca 15 cm si inaltime cca 2 cm si au cate 15 leduri fiecare (2-a randuri de 7 +1 led)
    Ideea e ca nu vreau sa se vada deloc.decat seara
    eu ma gandeam sa le bag sub una din buzele grilei fata(fix in lateralele semnului dacia,cu ledurile in jos,si astfel seara se vede doar reflexia lor in grila neagra...voi ce zice-ti unde sa le pun)
    puteti pune si poze daca vreti.va multumesc pentru eventualul ajutor.

  • #2
    poate lungime 15 cm si latime 2 cm,nu? un set de care spui tu mi.am cumparat si eu anul trecut.in fata nu le.am gasit un loc unde sa le pun.mi se pare urat sa imiti poziti de audi sau sa le pui in loc de proiectoare.in grila neagra nu cred ca dau un aspect grozav.o banda cu leduri am pus.o in spate iar cealalta in portbagaj pt o iluminare mai buna.
    p.s sa imi spui pana la urma unde le pui. multa bafta
    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

    Comment


    • #3
      Eu le-am pus direct pe faruri dar cred ca ale mele erau mai discrete, mai inguste.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        da... la mine sunt si mai groase si sunt si Albe....
        ma gandeam sa innegresc banda (pe langa leduri) si sa o bag in spatele mastii (grilei)

        Comment


        • #5
          daca tot vrei sa imiti audi desfa faru si incearca sa le bagi acolo...daca nu incearca sa le prinzi exact sub far ca sa lumineze exact in far ..nu am acu o poza da am vaz aici pe forum ceva de genu
          low....&.....slow

          Comment


          • #6
            eu zic sa le pui sub capota,sa ai lumina cand deschizi capota :P.sincer,sunt niste tiganii alea,si dupa cate am vazut pe alte masini prin oras,se cam ard.si oricum,in afara de audi si ce masini mai au asa,mie mi se para ca la nici o alta masina nu-si au locul potrivit.parerea mea...
            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

            Comment


            • #7
              poti sa le pui intre far si spoiler.
              :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

              Comment


              • #8
                le-am vopsit azi in negru,cu exceptia ledurilor si cred ca am sa le pun in spatele plasei din grila(bara)
                mai am o mare nelamurire : la becul pozitiei merg 4 fire...la care tre sa leg ledurile? exista vreo alta posibilitate de legat fara sa tai firele? (inca o data sunt 4 fire...la care trebuie sa leg)

                nu ma ajuta nimeni?
                Last edited by seiko; 21 February 2009, 11:45. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Vezi ca sunt patru fire cu semnalizari cu tot, pozitiile au doar doua fire. Poti sa nu le tai, le desizolezi putin si prinzi firul, apoi le izolezi la loc.

                  Comment


                  • #10
                    codita de rechin, crom, icoane in parbriz & matanii, numere de GR ..... Yeaaahhh...riders of the storm ))))

                    Comment


                    • #11
                      tomu.......

                      Comment


                      • #12
                        eu caut banda din aia de lduri cu leduri galbene vreau a le lipesc pe oglina si sa lag la semnalzare .....
                        ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                        YO2MKL
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google