Detector Radar - Recomandari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Cezar View Post
    (...) Mai si faceti economie de 10 minute, poate nici alea.(...) Mergeti legal!
    Mers legal din punctul A in punctul B 3,5 ore. Din acelasi punct A in acelasi punct B mers "dupa posibilitati" 1,5 ore (chiar ca nu prea sunt "alea 10 minute").
    Originally posted by liviunvl View Post
    (...)Cu privire la Waze... chiar am primit alerte in timp real(nu mai vorbesc de hartile actualizate la zi sau alegerea rutei optime).
    . Cu privire la waze sunt de acord cu:
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Rectific: waze e zero barat în țară, dacă nu ai wazeri pe traseul tău nu ai date.(în special radar și ambuteiaje)
    In afara de asta hartile actualizate la zi au alte erori decat cele din ziua precedenta sau chiar aceleasi, iar rutele optime, de multe ori mai rau te incurca decat sa te ajute. M-a trimis pe o "ruta optima" astfel incat am ocolit 250 metri ca sa ajung la 30 de metri fata de locul in care mi s-a recomandat s-o iau pe scurtatura respectiva, unde am stat 5 minute la un semafor.

    Comment


    • #32
      Gata, renunt si la Waze, am Medianav.

      Comment


      • #33
        Îo îmi aleg un iepure cu stație și mă țin după el, dacă e apropiat stilului meu de mers. Dar, bineînțeles ca nici metoda ăsta nu e 100% safe.

        Comment


        • #34
          În momentul în care am "căpușe" (fraieri care se țin după un iepure cu stație), încetinesc suficient de mult ca să mă depăseașcă
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #35


            Ce ciudos esti, noroc ca nu-s toti ca tine!

            Comment


            • #36
              Vorba lu Kojak nu-i safe 100% , imi aduc aminte acu vreo 2 sapt. eram in Viziru iar intre Lanurile si Valea Canepii pac vad in spate unu cu statie , a trecut pe langa mine glont , eu aveam vreo 100km/h , ala sigur avea vreo 140-150 , si dupa el vreo 2 crezand ca teoretic asta cu statie deja stia ca-i liber in fata , toti trei au luat teapa , radar in masina "civila" la iesirea din Valea Canepii !! cred ca i-au prins cu 90-100 in localitate , e la risc cateodata castigi , alteori o musti grav.

              Tot mai bun este un detector radar.
              Last edited by prometheus; 29 May 2016, 23:28.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #37
                Folosesc un Cobra XRS-9430, isi face treaba foarte ok, dar nu exagerez cu viteza, mai ales in localitati.

                Comment


                • #38
                  Detectorul e util doar in localitati, sa nu fii prins cu 70-80 km/h, in afara nu o sa vezi radar, doar pe autostrada sau in zonele cu limitari de viteza.
                  Ca sa revin la subiect, eu am un Whistler XTR-330, si-a facut treaba bine in ultimii 7 ani, am doar doua amenzi de viteza, o data era oprit detectorul si a doua oara a fost un instant-on ca la carte, dupa o curba la iesirea din localitate.
                  Last edited by liviunvl; 31 May 2016, 20:20.

                  Comment


                  • #39
                    te inseli, amice! sunt foarte multe zone cu limitare de viteza in afara localitatilor.
                    deci, inauntrul sau in afara localitatilor, sunt destule zone pentru marirea bugetului patriei.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #40
                      La detectorul din dotare, XRS-9430, am observat in ultima perioada ca semnalizeaza in banda K de ma dispera in spatele sau in fata unei masini mai smechere(gen A8, Range Rover, etc), dar nu neaparat la toate, de zici ca are radar pe ea. Exista vreo sansa sa reduc din alarmele false? Erau benzinarii, supermarketuri, farmacii, etc, acum a aparut si treaba asta. In rest, n-am treaba, semnalizeaza radarele clasice din timp.

                      Comment


                      • #41
                        n-ai ce-i face. trebuie sa te inveti cu el si sa stii sa-l "citesti".
                        semnalizeaza din timp nu numai radarele clasice, ci se pe cele noi.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #42
                          Asa dashtept ii modelu asta? Cumnat-miu are un ESD-6060 parca, si nu tzipa chiar la orice in banda K. Asta al meu ii sensibil rau.
                          Detectoarele radar se mai si strica/decalibreaza si poate se si repara? Am si un Cobra XRS 9445 care urla in banda Ka sau K fara oprire de cand il alimentez. Am intrebat pe cineva dar nu se baga.

                          Comment


                          • #43
                            singura solutie pentru un detector defect este inlocuirea lui.
                            si da, 9430 isi face treaba cu brio, chiar daca nu e unul din cele mai scumpe sau dintre cele mai noi.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • #44
                              E un fel de Nokia al detectoarelor.
                              Am si eu unul. Cand l-am cumparat acum 7 ani era in gama medie de pret, isi face treaba si acum.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by andreyi View Post
                                La detectorul din dotare, XRS-9430, am observat in ultima perioada ca semnalizeaza in banda K de ma dispera in spatele sau in fata unei masini mai smechere(gen A8, Range Rover, etc), dar nu neaparat la toate, de zici ca are radar pe ea. Exista vreo sansa sa reduc din alarmele false? Erau benzinarii, supermarketuri, farmacii, etc, acum a aparut si treaba asta. In rest, n-am treaba, semnalizeaza radarele clasice din timp.
                                Masinile mai "smechere" au inceput sa fie dotate cu sisteme de siguranta care monitorizeaza unghiul mort sau distanta pana la masina din fata, sisteme care folosesc emisia radio in banda k. Daca ai in fata sau in spate o astfel de masina, o sa caraie detectorul non-stop, si ori il opresti ori il ignori.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google