Tutorial Demontare Manere Interioare De Pe Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial Demontare Manere Interioare De Pe Usi

    tutorial facut cu dedicatie. unii au cumparat doar partea gri si vor sa schimbe, altii poate vor sa vopseasca partea mobila. pentru vopsirea lor... ala e un alt tutorial
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    pe usile de pe spate e la fel ? trebuie desfacut si acolo surubu?
    trebuia sa explici in ce sens trebuie impins...
    si ala nu e patent e altceva

    tuturial ca pentru prostii pana si eu am reusit sa mile schimb singur... cei drept mia luat cam juma de ora toate 4 dar dupaia in 10min faceam totu... prima oara e mai greu dar totusi de tutorial nu e nevoie... eu o sa fac un tutorial despre cum se pune benzina...
    Last edited by SoNyKeL; 20 April 2009, 19:09.

    sigpic

    Comment


    • #3
      Foarte bun tutorialul.

      Comment


      • #4
        mhey sony, am facut tutorial si cu schimbarea becului in tripla. de ce? pentru ca cineva a intrebat. nu e pentru ca nu s-ar descurca cineva sa faca, doar ca e mai usor sa vezi pe cineva cum a facut inainte
        eu unul as vrea sa faci un tutorial cum sa pui motorina
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          Originally posted by SoNyKeL View Post
          pe usile de pe spate e la fel ? trebuie desfacut si acolo surubu?
          trebuia sa explici in ce sens trebuie impins...
          si ala nu e patent e altceva

          tuturial ca pentru prostii pana si eu am reusit sa mile schimb singur... cei drept mia luat cam juma de ora toate 4 dar dupaia in 10min faceam totu... prima oara e mai greu dar totusi de tutorial nu e nevoie... eu o sa fac un tutorial despre cum se pune benzina...
          bine mha desteptule.. bine ca le sti pe toate...
          sigpic

          Comment


          • #6
            a aparut si recalcitrantul
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              Eu astept cu interes un tutorial cu schimbarea distributiei, din auzite se poate schimba cu succes si-n curte, chiar si fara aparatul de determinare a tensiunii curelei. Sunt voci care au spus ca si-n unele service-uri se schimba distributia doar cu cateva chei, cric.......
              Pentru cei care nu au demontat niciodata manerele interioare de la usi sunt sigur ca e foarte util tutorialul. Cunosc o persoana care a dat 30 lei in service numai pentru schimbarea unui buton. Multumim crististreulea.
              Last edited by Urs; 20 April 2009, 20:10.

              Comment


              • #8
                bravo cristi,super tareeeee topicul,e de mare folos.
                sigpic #

                Comment


                • #9
                  mie unu imi e de folos acest tutorial eu am desfacut manerul dar parte mobila nu am stiut cum sa o scot pentru ca mia fost frica sa nu il rup acum stiu ca trebuie sa fortez mai tare ca nu are nimic...mie mi se par foarte bune toate filmele facute de cristi,pana acum se discuta foarte mult ce si cum sa faci cand pui sau schimbi ceva acum cu filmele vezi tot ce trebuie sa faci.

                  Comment


                  • #10
                    Foarte util. Cei care sunt impotriva acestor tutoriale sa nu se uite, si eventual nu e nevoie sa se bage in seama. Sunt foarte multi ingineri pe aici pe forum. Omu asta munceste si mai arata cate ceva pentru a usura munca noastra. Bafta

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Urs View Post
                      Pentru cei care nu au demontat niciodata manerele interioare de la usi sunt sigur ca e foarte util tutorialul. Cunosc o persoana care a dat 30 lei in service numai pentru schimbarea unui buton. Multumim crististreulea.
                      si eu m-am chinuit de m-a luat zbenga sa le schimb si mi le-a schimbat un baiat de forum la o intalnire. tare greu au mai iesit
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Multumim! Eu le-am dat jos si am ramas blocat ca nu stiam cum sa scot partea mobila....acum e clar. Mersi!

                        Comment


                        • #13
                          vezi ca s-ar putea sa ai nevoie de mai multa forta, la cristi in filmulet merg foarte usor. ale mele abia au iesit
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            ai putea sa faci un tutorial cum se scot manerele din exterior???sau daca nu ai timop ai putea sa imi explici?trebuie sa scoti panoul de la usa?vreau sa le vopsesc culoarea caroseriai si de asta vreau sa le scot.mersi.bafta

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google