Schimbat Inele Aeratoare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbat Inele Aeratoare

    sal la tao0ata lumea...am vazut la mai multi ca si-au schimbat inelele de la aeratoare cu unele cromate sau in culoarea masinii..vreau sa stiu si io cum se face operatiunea asta...Ms

  • #2
    apuci bine de bucatile negre care se deschid (deschise) si tragi de ele.asta e operatiunea.dupa ce le dai jos o sa iti dai seama cum se pun la loc.Cand le pui la loc pui mai intai partea neagra apoi inelul.Eu unu le-am vopsim alb cu negru. plus consola si capacele la boxe fata
    Attached Files

    Comment


    • #3
      @distrat ai folosit doar vopsea...sau ai mai dat cu ceva inainte?
      sigpicLogan-Club-Ploiesti

      Comment


      • #4
        am facut si eu alea cromate!am dat un singur strat cu un spary si eu iesit ca alea originale si nu am dat cu nimic inainte'

        Comment


        • #5
          in timp se vor coji daca nu ai dat cu primer
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #6
            pe inele nu am dat cu primer.nu am probleme pana acum .insa pe consola si capace la boxe am dat cu primer

            Comment


            • #7
              stie careva vreo marca de spray pe care sa il folosesc ca sa iasa ca cele de pe prestige? si primer ....
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                Eu am facut asa: Am scos inelele + manerele de usi din interior. Le-am frecat cu un smirghel foarte fin dupa care le-am curatat si degresat foarte bine. Dupa ce le-am lasat vreo 2-3 min sa se usuce am inceput sa dau cu vopsea la spray. Am dat vreo 4-5 straturi. Nu am dat cu nici un primer sau altceva de genul acesta. Pana acum nu s-a decojit nimic si le am asa de 8-9 luni. Mentionez ca vopseaua nu e pt plastic. E vopsea normala de retus.
                Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                Comment


                • #9
                  Da asa este.manerele si inele merg si fara primer.Dar incearca sa vopsesti consola si capacele la boxe fara primer si o sa iti crape vopsea.Eu asa am patit.s-a rezolvat cu primer.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by lucialina View Post
                    stie careva vreo marca de spray pe care sa il folosesc ca sa iasa ca cele de pe prestige? si primer ....
                    nu cred ca iti trebuie o anumita marca ci mai degraba aceea nuanta... daca stii exact nuanta de argintiu te poti duce la un magazin din acela specializat de preparat vopsea si iti alegi de pe niste nistre mostre culoarea. Dupa aceea in functie de codul vopselei alese incep sa amestece mai multe substante si in final rezulta vopseaua ta... o imbuteliezi la spray si mai departe este floare la ureche... sa nu uiti de primer... este clar, indispensabil.
                    PS: ai grija cu ce degresezi... sa nu folosesti nitrodiluant sau ceva asemanator... o sa se topeasca plasticul... recomand sa cumperi 100 ml degresant special pentru plastic (costa 5 roni).
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Modalitatea de demontare a aeratoarelor se regaseste in foto si filmuletul de mai jos.Discutia despre vopsit plastice se continua aici.
                      Attached Files
                      Last edited by valeriuciprian; 26 May 2009, 11:40.
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google