Tutorial Schimbat Filtru Motorina Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Voi la ce preturi cumparati filtru E3? Eu am gasit la Autocenter in Iasi la 160lei anul trecut, pe la dealerul Renaul tot cam asa 150. Anul asta am gasit la un alt magazin pe N. Iorga la 125lei tot original, in cutie renault. Ce pot spune e ca LOL, eu cumparam ca fraierul acelasi produs la super oferta "doar" 160lei.
    Filtrul asta nou e identic cu cel vechi, coduri, cutie, scris pe el etc.

    Comment


    • #32
      Filtru

      Filtru E3 de uzina trebuie sa fie pana in 140 ron si de import este si la 50 ron
      Filtru e4(cod uzina 7701478547) original de uzina e pana in 170 ron si ceva de import e cam la 60 ron ...

      Comment


      • #33
        schimbare filtru

        N-am vazut in cartea tehnica sa scrie ceva de purjare,iar in privinta schimbului filtrului de motorina i-mi da la 10000 de km.Si sincer n-as avea incredere intr-un filtru de 60 ron.Banuiesc c-ar fii o cauza majora de cad la unii injectoarele pina in 50000 km

        Comment


        • #34
          kosstelino filtrul ala este cel mai mare FAKE posibil. Doapele filtrului original au capete in forma de romb toate, si dopul de la senzor este albastru. Mare grija la ce luati din targ!

          Comment


          • #35
            După cinci ani de la postul cu pricina, o fi realizat şi @kosstelino că este un Fake...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google