Montare Cd Player Sony CDX-GT28 Pe Logan, Model Ambiance!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Cd Player Sony CDX-GT28 Pe Logan, Model Ambiance!

    Buna seara! Va rog sa ma scuzati daca nu am postat unde trebuie dar ma aflu si eu intr-o dilema. Am cumparat un cd/mp3 player auto Sony Xplod CDX-GT28 si am purces la instalarea lui. Boxe am avut si pe fata si pe spate, avand un eurotec amarat si facute improvizatii de la mufa iso la o mufa care mergea la acel eurotec(acesta avand la mufa si pentru boxe spate). Acum am scos improvizatiile dar pe mufa iso sunt legate doar cele de pe fata(care vin stock). Intrebarea mea este cum atasez si celelalte doua de pe spate. Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati. Am mai cautat poe forum si am gasit ceva dar nu mi-a fost de ajuto. Cu stima, Doru! Am atasat si cateva poze cu playerul si mufele iso ca sa va cam dati seama despre ce este vorba!
    Attached Files
    ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
    ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

  • #2
    pai ca sa legi si boxele spate pe playerul nou trebuie sa iei cele 4 fire ale boxelor si sa te uiti pe schema care este pe mp3 (pe carcasa ar trebui sa fie sau in cutia lui) si sa legi cele 4 fire la culorile care sunt specificate pentru boxele spate (Rear speaker) sau sa le pui papuci la fiecare in spate si sa le introduci in mufa originala a masini (cea care se imbina cu cea a mp3-ului) tot asa la culorile aferente. Respect ! ! !
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • #3
      Multumesc de raspuns dar de unde iau genul acela de papuci , daca nu te superi ? Eu m-am gandit sa dezizole firele de la boxele de pe fata si sa le atasez si pe cele din spate dar atunci voi avea 4 dif. pe 2 canale, nu si sigur numi doresc asta ?
      ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
      ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

      Comment


      • #4
        clar nu iti doresti
        Te duci la orice firma care vinde mufe ISO si mai cumperi una din care sa scoti papucii, asta in cazul in care nu gasesti. daca nu, vezi ca sunt mufe pentru SONY din care ies doare fire si faci tu legatura manual.
        Succes!
        sigpic

        Comment


        • #5
          deci sa nu legi 4 boxe pe 2 canale pentru ca o sa arzi finalul mp3-ului. faci exact asa cum ti-a spus colegu, iei o mufa la 10-15 ron si ii iei papuci respectivi si o sa intre ca unsi in locasul respectiv.Respect !!!!
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #6
            Mulrumesc foarte mult! Ar mai fi insa o problema ! Am curent la el doar cand pun contactul iar cand il iau numai am si data viitoare se reseteaza toate setarile . Ce ii pot face? Am inteles ceva de unit firul rosu cu galben. Bun am gasit firele dar cum le leg . Respect!
            ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
            ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

            Comment


            • #7
              Salut. Vezi ca firul galben se poate muta si faci combinatii.
              sigpic

              Comment


              • #8
                vezi ca din firul galben iti iese un fir (tot galben cu un papuc in capat) si firul rosu pe la mijloc are o mufa....scoti firul rosu de la mufa si parte dinspre casetofon o bagi in firul galben cu papuc.....si acum in loc sa ramana un glaben in aer cum era o sa ai un fir rosu in aer cel dinspre masina...

                Comment


                • #9
                  Multumesc frumso tuturor (in special bogidan21 si MVP) am facut tocmai cum mi s-a spus si cd playerul functioneaza super . Partea proaste e ca fundul unde are mufa iso si antena se incalzeste rau , dar mi sa spus ca asa e normal ca are finalele si numai stiu ce ! Oricum se poate inchide. Imi sunteti de mare ajutor. Respect loganclub forum .
                  ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                  ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google