Tutorial montat telescop capota fata

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok.O sa caut sa vad ce gasesc si ma apuc sa fac si eu de modificarea asta daca e.Ms de raspuns
    sigpic

    Comment


    • am facut rost de 2 de matiz.
      ce ziceti sa le pun pe amandoua sau doar unul singur.
      nu am gasit la dezmembrari altul mai lung, iar cel vechi (de nissan) era cam rablagit.

      Comment


      • Eu zic ca este de ajuns unul,pe cel de al doilea nu ai de ce sa-l prinzi.Pui unul singur si o sa vezi ca isi face treaba.
        sigpic
        https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
        http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

        Comment


        • Parerea mea este ca solutia cu arcuri, fara niciun telescop, este foarte ok.

          Totusi, daca cineva este interesat, eu mai am un telescop (de la un Oltcit) in stare excelenta de functionare.

          Comment


          • Asta e varianta mea. Un telescop de Nexia taiat si sudat caci am avut altul de nu stiu ce marca de masina si ca sa nu dau alta gaura l-am adaptat pe asta. Il am de jumate de an si tine capota fara probleme. Merita facut pt cine este interesat si de compartimentul motor.
            Attached Files
            Sufar de sindromul copiilor care nu au avut jucarii! Cred ca orice se poate desface si imbunatati...

            Comment


            • Originally posted by theo_bv2002 View Post
              maine am de gand sa mesteresc la un astfel de telescop.sper sa si reusesc.daca bag 2 autofilentante in capota,in tabla aia dublura,are ceva?adica sa rugineasca sau ceva de genu?nu cred.ii bag niste vaselina,si e ok.zic eu.voi ce parere aveti?
              ma rog la D-zeu sa-ti iasa din prima desi ma-ndoiesc

              Originally posted by marius4d View Post
              Asta e varianta mea. Un telescop de Nexia taiat si sudat caci am avut altul de nu stiu ce marca de masina si ca sa nu dau alta gaura l-am adaptat pe asta. Il am de jumate de an si tine capota fara probleme. Merita facut pt cine este interesat si de compartimentul motor.
              asa da super imi place!!!
              Last edited by pitarucea; 21 February 2012, 23:03. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • nu va suparati pe mine ca va intreb dar telescopul nu indoaie capota.

                Comment


                • cati cm trebuie sa aiba telescopul?

                  Comment


                  • Ca sa ajunga din surubul de la aripa la cel de la capota parca 60.5cm sau 61cm.
                    Se potriveste de la haioanele de opel astra modele din '86(parca), am masurat eu unul dar nu era de vanzare si nici nu am gasit altul!
                    Nici varianta cu cele de matiz nu am realizat o chiar daca am telescoapele (nu am gasit pe nimeni sa mi modifice filetele suruburilor).

                    Originally posted by cosmin83 View Post
                    nu va suparati pe mine ca va intreb dar telescopul nu indoaie capota.
                    Cand am facut proba cu cel de nissan nu se indoia capota, telescopul se strangea in locasul de la aripa.
                    Last edited by iulian_may; 7 March 2012, 19:18. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • vezi ca sunt tutoriale cum sa faci operatiune asta si ce iti trebuie...da-i o cautare a subiectului pe forum.....
                      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                      Comment


                      • Eu am de ww pasat si mai merg si cele de la audi .

                        Comment


                        • Eu am acum unul singur,de Skoda Octavia si este bine...pusesem 2 de Renault si dupa vreo 2 zile torsionau capota !!!
                          LOGANIST CONVINS !!!

                          Comment


                          • am si eu o problema...am un telescop dar nu am gamaliile alea care intra in suportii telescopului(adica astea)...de unde le pot lua?si vreau sa va mai spun ca telescopul are 600 nm, este cumva prea puternic?

                            Comment


                            • Originally posted by BlueStar_KWO View Post
                              am si eu o problema...am un telescop dar nu am gamaliile alea care intra in suportii telescopului(adica astea)...de unde le pot lua?si vreau sa va mai spun ca telescopul are 600 nm, este cumva prea puternic?
                              suportii telescopului am eu o pereche si cred ca e prea tare de 60nm telescopul

                              Comment


                              • mai are cineva telescop asa puternic?sa stiu si eu cum se comporta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google