Senzor Uzura Placute Frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    am gasit pe colegul nucu68 cu explicatii si poze pentru cei care vor bec separat click aici
    sper sa nu gresesc cu link-ul

    Comment


    • #62
      Azi am achizitionat si eu un set de placute TRW cu senzor de uzura, zilele urmatoare ma apuc si eu de treaba, insa n.a gasit cineva alt led care nu e folosit? De exemplu cel "STOP"
      sigpic

      Comment


      • #63
        pana la urma am reusit doar din ce m.am documentat aici
        nu am gasit tub mai mic, d.aia l.am bagat pe ala asa de gros, oricum e mai bine decat direct firul liber pe acolo!
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #64
          dar loganurile nu sunt prevazute cu asa ceva?
          eu am vazut un fir pe acolo ,am banuit ca asta de la placute este dar ce bec aprinde?
          tot pe ala de la frana de mana?

          Comment


          • #65
            @nicu_rcn
            Din cate imi dau seama ai folosit un tub copex metalic invelit in pvc; avand in vedere conditiile de mediu din acea zona,parerea mea e ca se preta mai bine un copex din PVC,de 16mm.
            @tatarul
            Loganul nu are senzor uzura placute.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #66
              cum asa?
              eu aveam senzor la dacia berlina(zambetul lui Iliescu)

              Comment


              • #67
                Ala era avertizare nivel lichid frana.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  @nicu_rcn
                  Din cate imi dau seama ai folosit un tub copex metalic invelit in pvc; avand in vedere conditiile de mediu din acea zona,parerea mea e ca se preta mai bine un copex din PVC,de 16mm.
                  @tatarul
                  Loganul nu are senzor uzura placute.
                  e copex din pvc, nu metalic, dar din pacate de 20 ca nu aveam mai mic pe acasa, am mai vazut ceva mai mic, in jur de 10, din ala o sa.mi pun
                  deci iti mai zic o data, stai linistit, nu e metalic!
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    nu e adevarat .
                    aveam un bec in bord care imi arata ca s-au tocit placutele (la dacia berlina an fab 2003)
                    placutele aveau un fir care iesea din ele .
                    credema ca aveam asa ceva , de asta am intrebat daca nu are si logan?

                    Comment


                    • #70
                      cred ca tatarul are dreptate, a avut si fratemiu o dacie din 2002 sau 2003 si din cate imi aduc aminte avea asa ceva, sper sa nu ma insel!
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Nu am auzit de semnalizarea asta pe Dacia, de aceea mi s-a parut greu de crezut.Se poate.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #72
                          deci.....
                          e posibil sa am si pe logan?
                          am un logan laureate plus din 2006
                          nu de alta dar cand am schimbat cauciucurile de iarna ,adica ieri ,ala de la vulcanizare a zis ca mai am foarte putin din placutele de frana.
                          oare ma avertizeaza?
                          si daca da... ce bec se aprinde? ala de la frana de mana?

                          Comment


                          • #73
                            Stai linistit ca nu exista

                            Comment


                            • #74
                              nicusor fr facut cred ca ajungea un senzor zic eu sa nu mai ai acolo 2 copexuri dupa ce ai facut treaba trebuia sa stergi si filtrul ala de praf ,cred ca pun si eu tot trw gdb 400 am luat si eu o sa iau tub copex de 9mm cel mai mic mai finut si la 1,4 pt cei care nu stiu tot asa e un fir negru si unu gri ma m uitat eu la mine .
                              Last edited by electrica2000; 9 April 2012, 23:25.

                              Comment


                              • #75
                                am gasit si eu copex de 9mm sau cat e (cel mai mic) insa din pacate nu am avut timp sa il schimb...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google