Tutorial Schimbat Sonda Marcharier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial Schimbat Sonda Marcharier

    • a ajuns si el la rand
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Multumim pentru tutorial! Momentan nu mai am dacia logan, dar pe viitor nu se stie niciodata, bafta Cristi.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumim Cristi pentru tutorial, cand va da ortu' popii sonda mea voi scoate intai tot uleiul din cutie, nu sunt precis si iute-n miscari si din ce am vazut in film uleiul e grabit tare, nu sta pe ganduri. Apoi, dupa montarea sondei noi voi pune uleiul inapoi. Astfel e mai mica probabilitatea sa curga ulei pe unde nu trebuie sau mai grav stricarea filetului sondei sau Doamne-Fereste a carcasei cutiei.
      Last edited by Urs; 29 November 2010, 00:09.

      Comment


      • #4
        Mare om,,Mare caracter..bun si tutorialul asta!
        O intrebare am:
        Ce rol mai are aceasta sonda..in afara de a aprinde becul ala?
        Are rol doar de contact pt bec sau si altele?

        Comment


        • #5
          Foarte fain.Eu ,daca e sa schimb senzorul am sa incerca sa inclin masina ca sa nu curga prea mult ulei.Posibil sa fie o prostie faza cu inclinatul.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Ivan Marian View Post
            Mare om,,Mare caracter..bun si tutorialul asta!
            O intrebare am:
            Ce rol mai are aceasta sonda..in afara de a aprinde becul ala?
            Are rol doar de contact pt bec sau si altele?
            sa tina uleiul sa nu curga din cutie )
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Mda buna si treaba asta..merita banii atunci

              Comment


              • #8
                omu intreba daca mai are vrun alt rol in afara de lumina de veghe.
                cumva daca se strica sonda , sa nu o mai inlocuiasca , daca are doar asa un mic rol , ce , poate vedea si fara ajutorul luminitei cand da inapoi

                Comment


                • #9
                  Foarte bun tutorialul Cristi, multumim!

                  Comment


                  • #10
                    ala e singurul ei rol , sa iti aprinda becul cand dai cu spatele .
                    E cat de cat aiurea cand dai cu spatele si te bazezi ca merge.La mine e a 2a schimbata de cand am masina .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Si eu am schimbat-o odata ce-i drept era in garantie atunci masina, mi-am dat seama ca nu merge deoarece nu se mai aprindea displayul de la senzorii de parcare

                      Comment


                      • #12
                        Si eu am schimbat sonda la doar 8.000 de km , in garantie. Cred ca trebuie sa completez uleiul in cutie, nu ma lasat langa masina cand a schimbat sonda si nu stiu cat a iesit pe afara.
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by CataFOF View Post
                          , ce , poate vedea si fara ajutorul luminitei cand da inapoi

                          Sa stii Cataline ca de cand am loganul asta nu cred ca am pus asa mare baza pe lumina aia noaptea sau mai ales ziua
                          Dar eu sunt mirat de ce naiba costa peste 100 de lei!,,, doar ca sa aprinda un bec intr-un stop ce nu valoreaza cat sonda aia..adica cat tot stopul spate..cam mult..nu?

                          Comment


                          • #14
                            eram sigur ca daia intrebi
                            in caz ca se strica , sa sti de`acuma ca asa o lasi

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cristi_Xp View Post
                              ala e singurul ei rol , sa iti aprinda becul cand dai cu spatele .
                              E cat de cat aiurea cand dai cu spatele si te bazezi ca merge.La mine e a 2a schimbata de cand am masina .
                              Mai are si rolul de a comanda "radarul" de mers inapoi...asta in cazul in care ti-ai montat o astfel de instalatie (cu senzori ultrasonici in bara spate...bla, bla)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google