Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de unde ai luat displayul? cat ai dat pe el?
    loganist fara permis

    Comment


    • am inteles ca sunt de la zextar dar ce mi-ai aratat u atunci erau doar pe alb (nikita) u ai albastre.....cea ce vreau si eu. eventual un link ceva...pls

      Comment


      • ledurile sunt nichia, pe atunci aveau si albastre, displayul l.am achizitionat asa, am cautat un bord cat m.ai "daramat" dar cu display negativ, nu am dat mare lucru pe el, am iesit mai bine decat daca dadea 35-60 lei (cat e un display negativ)
        sigpic

        Comment


        • si ... cu ce il lipim la loc pt ca atunci cand nu am curatat lipiciul se vedea mai bine aproape ca nu se vedeau 8-urile si dupa ce al curatat lipiciul s-au accentuat 8-urile ....deci ?

          Comment


          • azi am pus leduri albe la display, achizitionate de la zextar. problema e ca au o tenta de galben in loc sa fie albe. am sunat la zextar si au zis ca nu s-a mai plans nimeni. dispaly-ul este negativ. observ ca smd-urile au pe ele totusi o pelicula galbena. oare de asta imi da tenta galbena cand le aprind? o sa revin cu poze maine sau duminica .

            Comment


            • Sunt mai multe tipuri de leduri albe - difera temperatura culorii.
              Ce ai luat tu iti pot spune ca sunt bune calitativ si cu o intensitate luminoasa buna. Cele care sunt alb rece au intensitatea mai mica.
              Pelicula galbena nu influenteaza cu absolut nimic, absolut toate ledurile albe au acea pelicula.
              GL-22-TOF

              Comment


              • exact cum a spus si colegul daniel, sunt mai multe tipuri de alb, tu, din cate imi dau seama ai pus alb-galbui, trebuia sa ceri alb-albastru (alb rece)
                sigpic

                Comment


                • Salut!Rog frumos pe cineva care are display pe negativ de fabrica iluminat cu leduri albe sa-mi puna si mie doua poze,una cu pozitiile stinse si una cu ele aprinse...!?multumesc

                  Comment


                  • de unde ai luat displayul?

                    Comment


                    • cu leduri albe se vede mai aiurea daca gasesc , pun eu poze. de exemplu, eu l am luat de la un baiat din pitesti, are si pe okazii piese de logan

                      Comment


                      • Va salut. Scuze daca am postat unde nu trebuie, am o mica problema, stie cineva care fir(e) trebuie anulat ca sa nu scada intensitatea luminii la afisaj cand aprind pozitia? Avand display pe negativ cand aprind pozitia ziua se vede destul de rau. Multumesc anticipat.

                        Comment


                        • pinul 11 mufa neagra din spatele ceasurilor!
                          sigpic

                          Comment


                          • Da, dar in cazul asta nu o sa mai aprinda deloc nici lumina la ceasuri.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • da, am uitat sa specific asta!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by vikly View Post
                                Va salut. Scuze daca am postat unde nu trebuie, am o mica problema, stie cineva care fir(e) trebuie anulat ca sa nu scada intensitatea luminii la afisaj cand aprind pozitia? Avand display pe negativ cand aprind pozitia ziua se vede destul de rau. Multumesc anticipat.
                                iti cumperi drl si scapi de problema!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google