Cum Sa Montezi Instalatia Oglinzi Electrice Daca Nu Este Din Dotare,inclusiv Joystick

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mai poti incerca si in acest treadth. Utilizatorul Pattrick se ocupa cu dezmembrarea de logane si vorbeste cu el sa-ti dea un cablaj cu tot cu pini din tabloul de sigurante. Ultima daca cind am intrebat la el de cablaj a cerut 100 ron pentru cablaj cu tot cu buton.
    Fara sa fac reclama nimănui eu zic sa se merita un cablaj original dacă vrei sa-ti face ceva misto la masina.

    Comment


    • #47
      cablajul original vreau si eu dar mai greu gasesti

      Comment


      • #48
        eu sincer l-am achizitionat de la mine din oras,o anume firma de piese auto,dar este cu firele putin incurcate in sensul ca stg nu e stg si dreapta nu e dreapta ,a trebuit sa le verific dupa joystick-schema,sa vad fiecare unde vin...si a costat 50 lei
        sigpic

        Comment


        • #49
          Am atasat niste poze sa vedeti cum am reusit sa acoper gaurile ramase in fetele de la portiera dupa inlocuirea oglinzilor mecanice.
          Attached Files

          Comment


          • #50
            eu zic ca ar da mai bine niste twetere
            sigpic

            Comment


            • #51
              da sigur ar da bine niste twetere fiecare face cum vrea
              well done!!

              Comment


              • #52
                Instalarea a 2 twetere acolo parca aduce a "țigănie" , eu am optat pentru o soluție ieftina și sa dea bine estetic.

                Acum știți cum se zice.... fiecare cu gusturile lui.
                Last edited by usr1; 13 May 2011, 19:15.

                Comment


                • #53
                  cel mai bine ar da niste interioare de usi fara acele gauri ce au ramas...poate timpul le va rezolva pe toate...si eu am ascus golul cu doua embleme renaultcu suport asa am gindit asa am facut...trebuia si un tutorial de acesta,poate vor fi multi ce-si vor monta oglinzi electrice,nu usr1
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    @Mirax astept pozele sa vad cum ai rezolvat tu problema asta. Daca nu se vrea sa se mai vada gaurile respective e necesara schimbarea fetei de la usa cu una de la laureat.... numai ca e 150 ron la sh si nu stiu daca se merita investitia.

                    Comment


                    • #55
                      ok o sa pun si poze poate chiar astazi...
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        interesant cum ai astupat golul oglinzilor mecanice

                        Comment


                        • #57
                          iata cum am ascuns eu gaurile la oglinzi avind in vedere faptul ca capacele ce se vad cu emblema sint lipite cu dublu adeziv,(era pe ele)si aplicate peste o carcasa plastic cu margini sa nu iese ...asa le-am cumparat sint ptr alta destinatie dar au mers si aici cu citeva modificari la gaura in sine
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            nu crezi ca stateau mai bine tweterele alea de pe stalpi in gaurilea alea?

                            Comment


                            • #59
                              Daca tot ai twetere nu trebuia sa te complici cu emblemele alea. Incearca sa le muti in locul emblemelor iar efectul vizual va fi mai placut. Cablurile de la twetere le prinzi cu banda inzoler de cele de la oglinzi ca sa nu-ti faca galagie prin portiere; conexiunile le faci in mufa de la difuzorul din portiera cu respectarea polaritatilor.

                              Bafta

                              Comment


                              • #60
                                eu totusi sunt de parere ca niste twetere bateau mai putin la ochi decat siglelel alea
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google