Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da,peste tot unde te uiti numai chinezarii sunt si mai bune dar noi vrem mai ieftin.si asa le schimbam de 2 ori si tot acolo ajungem.Te mai intreb ceva, eu am butoanele pentru geamuri cu impuls mai trebuia sa iau modulul sau mergea fara modul?

    Am inteles ca se leaga firul de la alarma cel prtocaliu cu negru care da impuls- pe undeva pe la motorasul de inchidere usi si cand armezi se inchid si geamurile? Cu niste modificari la butoane? Daca stiam asa nici nu mai cumparam modulul.
    Last edited by sandu 76; 15 September 2014, 08:52. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ar fi trebuit ca geamurile sa fie mutate pe plus permanent ... e mai bine -totusi !- cu modul.
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Salutare. Vreau si eu sa stiu daca acest modul are reglaj pt. intensitatea curentului. Multumesc!
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by alexux View Post
          Salutare. Vreau si eu sa stiu daca acest modul are reglaj pt. intensitatea curentului. Multumesc!
          Da, are si se afla daca ti modulul cu firele catre tine, in partea stanga putin mai in interior, se vede un butonas micut cu crestatura pentru surubelnita.

          Cat ai dat pe el? costa 35 Lei.

          Comment


          • Vreti sa-mi recomandati cateva site-uri care vand asemenea module? (pe privat ca sa nu se considere reclama)
            Multumesc anticipat!
            Nu am alarma pe utilaj, doar inchidere centralizata si 2 geamuri electrice
            Last edited by nicu500; 6 May 2015, 18:02.

            Comment


            • Iata poza cu modulul de ridicare .
              Attached Files

              Comment


              • Originally posted by pauly View Post
                Iata poza cu modulul de ridicare .
                Trebuie sa-mi cer scuze pentru raspunsul dat, adica precum acest modul are reglaj pentru curent. Am investigat si constatat ca modulele noi aduse, sant modificate si nu mai au acest reglaj.
                Nu am vina ca producatorul a modificat schema si a eliminat reglajul.

                Comment


                • Salut am si eu un modul de ridicare a geamurilor dar eu din 4 fire care se leaga la uch am doar 3 un roz un rosu cu alb care cred eu k este+ iar cel al 3 lea este masa k are un papuc p el problema mea este k nu stiu d unde sa iau + si unde pun firu roz cine ma poate ajuta
                  Last edited by Mdn; 23 May 2016, 19:41.

                  Comment


                  • Modulul acesta este compatibil pentru Logan II sau este doar pentru dotarea cu inchidere cu impuls?

                    Comment


                    • NU merge direct, merge pe o perioadă(geamul urcă în x sec) nu pe curent la capăt (vârf de consum când geamul ajunge sus), în plus necesită modificarea instalației
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Gasesc un meserias care monteaza asa ceva in Galati-Braila?

                        Comment


                        • Vedeti la sectiunea anunturi modulele cu impuls si ridicare/coborare geamuri pe care le comercializez eu. Sunt cu mufe originale si nu necesita sa taiati fire. Trebuie doar sa conectati comanda de incuiere/descuiere si sa alimentati cu + permanent. Gasiti manual de instalare,
                          http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

                          Comment


                          • Am luat si eu de la "ciprishor" si sunt foarte bune si foarte usor de montat,sunt plug & play.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google