Tutorial Remediat Deplasare Geam La Ridicare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial Remediat Deplasare Geam La Ridicare

    De cateva zile am observat la usa pasagerului fata o deplasare a geamului cand il ridicam. Vre-o 2 zile era foarte mica deplasarea dar dupa doar cateva zilea acea deplasare imi lasa o gaura suficient de mare de puteam scoate degetul afara pe langa el.
    Am demontat panoul de pe usa, am strans cele doua suruburi care erau putin destranse si am rezolvat problema. Dar nu a fost chiar asa, se pare ca am uitat un plastic de sustinere a deflectoarelor de aer. Am renuntat la cele plasticuri cu 3 ani in urma dar se pare ca mi-a scapat unul, a fost suficient.
    Last edited by crististreulea; 12 June 2011, 12:11.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Plasticele de care spui mi-au facut o caruta de nervi: zgariat geamul, s-au deformat (banuiesc de la caldura) si zanganea deflectorul. Am confectionat dupa modelul lor niste cleme din tabla otelita (de la niste fllopy vechi) si acum stau de n-ai treaba.
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      Cu acele deflectoare am avut si eu probleme, mi-am zgariat si geamul in partea de sus. Zi-mi si mie cine canta piesa de pe fundal ca-mi place

      Comment


      • #4
        Off topic.
        muzica:
        AB4, Nu-ti fa griji. (asta e melodia, nu te gandi la altceva...)
        AB4. 2.352 de aprecieri. Official AB4 Facebook Page More info | TheFunkyMGMT@gmail.com
        Last edited by crististreulea; 15 June 2011, 23:32.
        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

        Comment


        • #5
          Am o problema cu geamurile. Mai exact, la inchidere, parca forteaza un pic si suna urat, ca si cum s-ar freca geamul de cheder, de cauciuc. Nu mai stiu, dar cred ca facea si inainte sa am butoanele cu impuls.

          A mai patit careva? Ce trebuie facut? N-am avut niciodata paravanturi.
          Cumpar volan de Duster

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google