Vopsit Fete Usi Si Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Gata acum pun si poze:
    Attached Files

    Comment


    • #17
      daca nu foloseai acel plastic primer ce s-ar fi intamplat? eu am vopsit la interior plasticele de la stalpii parbrizului, cele de la luneta si plasicele de pe stalpul din mijloc (cel cu centura de siguranta) si plasticul de la bord (panoul de comanda ) si nu am folosit plastic primer doar acetona si hartie abraziva. pe sprayul de vopsea pe care l-am cumparat nu era specificat ca tre sa folosesc plastic primer...oricum nu a sarit vopseaua sau ceva de genu...totul e ok pana acu si vreau sa vopsesc si fetele de usi dar pe toata suprafata si de data asta n-am sa mai folosesc hartia abraziva decat acetona pt degresarea lor si direct vopseaua spray...am folosit negru mat de la Dupli color.

      Comment


      • #18
        1. Felicitari pentru proiect!
        2. Cum miroase in masina acum dupa ce soarele iti va bate in bordul vopsit ?
        3. Daca n-ai AC si stai cu cotu' pe geam o sa te tunezi si tu?
        4. Oamenii cu idei ca tine sa-ti urmeze exemplul si sa scrie ce fac.

        Comment


        • #19
          plastic primeru se utilizeaza pt ca vopseaua, care in mare parte este pentru metale sa adere la plastic, daca nu folosesti risti sa se cojeasca foarte repede vopseaua, mai e si chestia ca plasticul este flexibil si plastic primeru face ca si vopseaua aplicata sa fie ceva mai flexibila

          Comment


          • #20
            Daca dai un strat gros de vopsea e posibil sa se cojeasca daca se mai onduleaza plasticul oricum am vopsit si eu fetele de usi si am folosit si plastic primer ca sa fiu sigur de treaba dar pe capacul de la boxe nu am folosit primer si sincer a iesit mai bine decat pe fata de usa pt ca plasticul acela avea alta suprafata.

            Comment


            • #21
              Originally posted by i7r9i View Post
              1. Felicitari pentru proiect!
              2. Cum miroase in masina acum dupa ce soarele iti va bate in bordul vopsit ?
              3. Daca n-ai AC si stai cu cotu' pe geam o sa te tunezi si tu?
              4. Oamenii cu idei ca tine sa-ti urmeze exemplul si sa scrie ce fac.
              1. Ms f mult tuturor.
              2. Nu miroase deloc a vopsea. Pur si simplu mirosul a disparut dupa o zi.
              3. Nu se ia vopseaua doar ca s-a cam matuit acolo unde tot tin cotul pe usa.
              4. .

              Comment


              • #22
                dupa cateva luni de folosinta care e parerea ta?
                ai vazut posibile probleme cu vopseaua? nu se decojeste unde bate soarele? cum rezista la solicon?

                Comment


                • #23
                  dupa doi ani de la vopsirea interiorului, am ajuns la concluzia ca merita sa faci lucrarea asta. Vopseaua s-a deteliorat foarte putin.

                  Comment


                  • #24
                    mersi de feedback. ma mai gandesc sa fac sau nu.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Pretorian View Post
                      dupa cateva luni de folosinta care e parerea ta?
                      ai vazut posibile probleme cu vopseaua? nu se decojeste unde bate soarele? cum rezista la solicon?
                      Am raspuns tot in acest thread in cele 4 puncte mentionate mai sus .Nu exista nici o problema cu vopseaua. Urmeaza schimbarea culorii negru pt ca nu prea se asorteaza cu restul interiorului.

                      Comment


                      • #26
                        Am revopsit fetele de usi si bordul intr-un Gri sobolan mat(nu stiu cum se numeste exact,este un gri inchis), acum este mult mai ok.

                        Comment


                        • #27
                          Sa pui niste poze cu actuala culoare.
                          Ai vopsit prin aceasi metoda?
                          Eu ma gandeam sa vopsesc negru totul; dar sa vedem.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by iulian_may View Post
                            Sa pui niste poze cu actuala culoare.
                            Ai vopsit prin aceasi metoda?
                            Eu ma gandeam sa vopsesc negru totul; dar sa vedem.
                            Nu iti recomand negru, mult mai de calitate pare griul inchis metalizat de care am zis.Si da am vopsit prin aceeasi metoda. O sa pun poze la My ride dupa 9 aprilie.

                            Comment


                            • #29
                              Ok am pus poze la My ride dar pun si aici o poza ca sa vedeti culoarea gri cu care am vopsit. In stanga este usa vopsita iar in dreapta bordul stock.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #30
                                se vede diferenta. mai bine da asa decat vopsite in negru fetele de usi
                                ...si aeratorul ala de peugeot...ma baga in boala(e pe lista de modificari deja)
                                bv colegule

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google