Intretinere Etrieri Frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intretinere Etrieri Frana

    Nu conteaza daca ai discuri ventilate sau discuri pline, principiul de functionare este identic si aceasta intretinere previne blocarea lui.
    Sa nu te ajuti de nici un obiect pentru a scoate acele burdufe, risti sa-l ciupesti.
    Eu am spalat toate piesele cu motorina, asta nu insemna ca trebuie sa spalati doar cu motorina.
    Vaselina folosita de mine este de la Mobil grease XHP 222 be baza de litiu si bisulfura de molbiden.
    partea 1
    partea 2
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    misto chestia asta...pacat ca am vazut acum fimele, azi mi'am schimbat placutele (inspirat tot din filmu tau :P) si daca il vedeam inainte faceam si treaba asta....asta e acum, la urmatorul rand de placute...cred ca nu e mare problema avand in vedere ca am 31.000 km...multumim de filme, numai bine

    ps.: molibden e substanta aia

    Comment


    • #3
      Vaselina cu pricina este pentru temperaturi ridicate, pe baza de sapun de litiu (lithium 12-hydroxystearate) ce contine particule microscopice de bisulfura de molibden (MoS2). Are punctul de picurare la peste 1000C, este foarte rezistenta la apa si are o excelenta stabilitate la lucrul sub sarcini grele, viteze mari, socuri si vibratii.
      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

      Comment


      • #4
        Streulea , de unde pot procura un tub de vaselina ?
        scuze daca ai zis pe undeva si nu am citit.

        Comment


        • #5
          Originally posted by dani17cristi View Post
          misto chestia asta...pacat ca am vazut acum fimele, azi mi'am schimbat placutele (inspirat tot din filmu tau :P) si daca il vedeam inainte faceam si treaba asta....asta e acum, la urmatorul rand de placute...cred ca nu e mare problema avand in vedere ca am 31.000 km...multumim de filme, numai bine

          ps.: molibden e substanta aia
          m.ai bine te.ai apuca sa dai din nou etrierul jos, altfel risti sa patesti ce am patit si eu, care, sincer sa fiu nu am stiut, o sa revin mai pe seara cu poze si detalii despre ce am patit, apropo cine are in plus un burduf din ala de etrier? (etrier lucas, disc plin, asta in cazul ca difera)
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by CataFOF View Post
            Streulea , de unde pot procura un tub de vaselina ?
            scuze daca ai zis pe undeva si nu am citit.
            S.c. Avant Com S.r.l.
            Str. Radu Voda, Nr. 1, Sect. 4
            0723 167017
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • #7
              asta se intampla daca nu face.ti "operatiunea"
              sigpic

              Comment


              • #8
                da era bine daca o faceam, daca o sa am timp o sa fac asta, u cati km ai?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by nicu_rcn View Post
                  m.ai bine te.ai apuca sa dai din nou etrierul jos, altfel risti sa patesti ce am patit si eu, care, sincer sa fiu nu am stiut, o sa revin mai pe seara cu poze si detalii despre ce am patit, apropo cine are in plus un burduf din ala de etrier? (etrier lucas, disc plin, asta in cazul ca difera)
                  Sunt idem si la fel burdufele. Am probat eu, ca era ciupit de la cel pt ventilate si am luat de la etrierul vechi.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    cristi pistonul din etrier cu ce se intretine si eventualele garnituri de acolo , pe ala se da cu vaselina ceva ,se scoate se spala si ala ca cele doua tije . cat costa tubul de vaselina ( daca este scump - trimiti vaselina o lingurita si in tara - platim)

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google