Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 61D802F86FA9195BEFD323000000000000000006CD2EAFBF65 18F9CE44900A000000000000
    din sirul asta care este codul ISK?
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • Originally posted by X@by View Post
      61D802F86FA9195BEFD323000000000000000006CD2EAFBF65 18F9CE44900A000000000000
      din sirul asta care este codul ISK?
      nu stiu ...
      daca as fi stiut nu l-as fi postat in forma asta (presupun ca este evident)...
      ce zici?

      Comment


      • se pot vedea km reali cu ddt2000,daca da,cum?
        Multumesc

        acesta este codul isk 06CD2EAFBF65
        Last edited by uratzelul; 13 October 2012, 21:57. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by X@by View Post
          61D802F86FA9195BEFD323000000000000000006CD2EAFBF65 18F9CE44900A000000000000
          din sirul asta care este codul ISK?
          Tu de fapt vrei sa afli codul APV - cam greu...

          ...mda, acum am observat ca de fapt ne verifici cu intrebarea de mai sus.
          Last edited by Cromatic; 13 October 2012, 22:15. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by Cromatic View Post
            Tu de fapt vrei sa afli codul APV - cam greu...

            ...mda, acum am observat ca de fapt ne verifici cu intrebarea de mai sus.
            da... as vrea sa obtin apv-ul (de fatp il am deja de pe un alt forum)
            ideea este ca ddt-ul pe care il am eu dintr-un motiv necunoscut de mine nu are niciunde optiunea sa afiseze in clar isk-ul asa cum am gasit in cateva locuri, asadar am procedat la metoda de chestionare manuala. acesta a dat ca si rezultat acel sir urat, dar nefiind sigur care este secventa isk din acel sir, am postat si screenshot-ul de unde cei care detin mai multe informatii stiu sa extraga isk.

            multumesc tuturor care m-ati ajutat.

            o seara placuta sa aveti.

            Originally posted by uratzelul View Post
            se pot vedea km reali cu ddt2000,daca da,cum?
            Multumesc

            acesta este codul isk 06CD2EAFBF65
            multumesc.
            o seara placuta.
            eu ma duc la
            Last edited by hans; 13 October 2012, 23:16. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by uratzelul View Post
              se pot vedea km reali cu ddt2000,daca da,cum?
              Multumesc

              acesta este codul isk 06CD2EAFBF65
              Pentru ISK-ul respectiv codul APV este: 3F3147F383A3

              Originally posted by Cromatic View Post
              Tu de fapt vrei sa afli codul APV - cam greu...

              ...mda, acum am observat ca de fapt ne verifici cu intrebarea de mai sus.
              Stai linistit ca stiu cum sa calculez codul.
              Cine vrea cod apv sa-mi trimita in pm codul isk si ii generez gratis apv.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • Mi-am dat seama ca stii sa calculezi APV-ul dupa ISK insa exista si un risc major aici...
                De obicei persoanele de fata se exclud mai ales ca sunt si cu state vechi pe forum dar, de unde stiu eu ca pe baza APV-ului obtinut nu se va mai face o cheie pentru a fi utilizata in alte scopuri?(deobicei ilegale).

                Comment


                • @cromatic : poti face o cheie dupa APV ( asa se face cheia, trebuie APV ) dar nu ai ce face cu ea, trebuie inregistrata in UCH-ul masinii pe care vrei s-o folosesti, daca nu e inregistrata nu foloseste la nimic !
                  Aici se ridica alta problema, daca tot vorbim de astea : cei care pierd o cheie sint in pericol ca acea cheie sa fie folosita fraudulos de cel care a gasit-o, lumea nu stie ca dupa pierderea unei chei trebuie sa merga la reprogramare si implicit la stergerea cheii pierdute din memoria UCH.

                  Comment


                  • Deci eu daca vreau sa-mi fac a 3-a cheie trebuie s-o inregistrez in UCH?

                    Comment


                    • Salut baieti ... de unde pot cumara si eu programul...

                      Comment


                      • @ cromatic
                        Exact, se pot programa pina la 4 chei / masina, si se programeaza la rind, una dupa alta, cind se incepe procedura se programeaza una dupa alta toate cheile, fara pauza, decit cele inregistrate astfel vor functiona pe masina, de altfel iti si arata cite sint inregistrate cind se incheie procedura.
                        Altfel chiar o cheie veche care a mers pina atunci nereprogramata nu va functiona. Cind dai drumau la procedura cu APV se sterg toate cheile inregistrate si se reinregistreaza la loc, cite vrei, pina la 4 cum am zis ( cu sau fara telecomanda, n-are importanta )

                        @rey90 : de unde l-am cumparat toti

                        Comment


                        • pai de unde ati cumparat si ce face mai exact ca nu prea ma pricep eu )) multumesc

                          Comment


                          • Care este diferenta dintre aceste 2 interfete??
                            black.jpg blue.jpg
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • Culoarea. Am si albastra si neagra, tot una.
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • Abs-ul vede careva?
                                I HAVE A !sigpic
                                fara linkuri externe in semnatura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google