Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca e benzinar nu se salveaza altundeva km decat in bord.Daca e diesel se salveaza si in ECU ...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Ontrbare mai am
      Cine ma ajuta si pe mine sa rescriu km masinii?
      Am cumparat un tablou de bord cu cb,si are mai putin fata de al meu cu 20000 km.Cine face treaba asta demonteaza tabloul de bord sau lucreaza cu mufa din ttorpedou.Intreb ca sa stiu sa nu mai montez plasticurile de la bord
      Rog respectuos un raspuns

      Comment


      • Ce interfata trebuie pt Logan?

        Comment


        • Originally posted by denisbossu View Post
          Ontrbare mai am
          Cine ma ajuta si pe mine sa rescriu km masinii?
          Ar trebui sa stii ca chestiunea asta e ...ilegala, chiar daca tu esti animat de cele mai bune intentii. Ce ne face sa credem ca nu vrei sa "masluiesti" o masina?
          Edit; Net-ul e plin de amatori de chilipiruri.
          Last edited by IancuMIC; 26 January 2013, 15:23.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by denisbossu View Post
            Ontrbare mai am
            Cine ma ajuta si pe mine sa rescriu km masinii?
            Am cumparat un tablou de bord cu cb,si are mai putin fata de al meu cu 20000 km.Cine face treaba asta demonteaza tabloul de bord sau lucreaza cu mufa din ttorpedou.Intreb ca sa stiu sa nu mai montez plasticurile de la bord
            Rog respectuos un raspuns
            Nu se poate schimba numarul de km prin mufa, trebuie demontat bordul

            @IancuMic- posteaza, te rog un extras din legea care interzice ajustarea numarului de KM.
            Last edited by Fane; 26 January 2013, 16:35.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • Ai inteles destul de bine ce am vrut sa spun, pentru ca am fost destul de clar. sa vinzi o masina cu km. masluiti se incadreaza la inselatorie. Ajustare? In ce scop? Mergi la "Dacia" si cere "ajustarea" kilometrajului, sa vezi cat e de legal.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Repet, posteaza o frantura din legea aia. La Dacia (reprezentanta) nu se pot modifica KM nici in sus, nici in jos, pentru ca in inventarul lor de scule si dispozitive nu exista nimic din ce ar putea face operatiunea.
                Last edited by Fane; 26 January 2013, 16:35.
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • Inca o data vreau sa spun ,este masina mea si am cumparat un tablou bord cu cb si are cu 20000 km mai putin decat a mea,si as vrea sa rescriu pe bordul actual km reali ai masinii
                  Masina nu este de vanzare
                  Daca ma poate ajuta cineva contra cost.

                  Comment


                  • Ti-l fac eu, platesti doar curierul, iti pun un nr de telefon pe privat.
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • Salut, mi-am luat de curand un cablu de diagnoza KKL albastru pentru masina, aveti idee merge sa-l instalez pe win 7 64 biti? ce ddt2000 imi recomandati? sunt incepator, sa nu-mi sariti in cap :P !!!
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Eu stiam ca nu merge pe win7 dar sunt curios sa aflu daca stie cienva ce si cum!
                        Mai este mult pana departe ...sigpic

                        Comment


                        • Eu am pe win 7 si nu este nici o problema!

                          Comment


                          • e bine atunci!
                            versiunea 2301 cred ca este ok!
                            importanta este baza de date!
                            Mai este mult pana departe ...sigpic

                            Comment


                            • Eu am versiunea : 2.0.9.0 , baza de date din aceeasi perioada ( mai bine de doi ani) si masina din 2006.

                              Comment


                              • Ma poate ajuta si pe mine cineva?
                                Am logan pe benzina 1,6 normal din 2008 si vreau sa-l chipez.
                                Se poate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google