Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    stiti cumva cum se activeaza/dezactiveaza servodirectia la clio dci cu ddt2000 ?

    Comment


    • #62
      am rezolvat-o si cu servodirectia. dupa ce am scris injectoarele, din nu stiu ce motive s-a dezactivat servodirectia (se gaseste sub abrevierea gepda - groupe electro pompe de direction assistée) dupa ce am activat gepda au disparut codurile de la injectoare si masina a intrat pe modul avarie (mergea la 1300 rpm si nu raspundea la acceleratie) . am mai scris inca o data codurile de la injectoare si acum merge si servo dar imi apare o alta eroare. am atasat si fisierul cu eroarea. spuneti-mi si mie ce sa fac. mentionez ca masina merge normal.
      Attached Files
      Last edited by kappy1112; 23 December 2011, 18:46.

      Comment


      • #63
        ce alt ceva putem sa facem cu ddt2000
        ce putem activa

        Comment


        • #64
          Oare se poate schimba sunetul produs de semnalizare cu alt sunet?

          Comment


          • #65
            ba da , cu un mp3 )
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #66
              Sigur ca se poate schimba sunetul... in meniul de la ddt...

              Comment


              • #67
                ma indoiesc ca sunetul , poate durata lui
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #68
                  Cristi, se poate schimba si sunetul, din pacate intr-un singur fel. Cum facea la daciile vechi, dar nu stiu sigur daca din ddt

                  Comment


                  • #69
                    Pentru cei care nu suporta sunetul emis de UCH, la actionarea semnalizarii, puteti opta pentru varianta cu un releu multifunctional (care era si pe Cielo), care emite un sunet mai discret la avertizare.
                    Personal raman la parerea ca un sunet mai evident al semnalizarii, te va face sa nu uiti ca ai actionat acest semnal, (vezi cazuri in care unii merg km. intregi cu semnalizarea uitata sau avariile),incurcand pe ceilalti participanti la trafic.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #70
                      eu am modificat sunetul cu clipul si are 2 moduri
                      unul scurt si unul lung asa era parca acolo configurat

                      Comment


                      • #71
                        @cristi_xp:de ce oare trebuie sa ne vorbiti asa?Chiar toata lumea trebuie sa fie desteapta?Nu cred.Sau e din cauza ca d-voastra faceti chiptuning si diagnoza?Va rugam sa nu ne mai raspundeti de sus.Ma indoiesc ca v-ati cu ddt 2000 in gene.Nu cred ca nu ati intrebat nimic,niciodata pe cineva.Ganditi-va ca si d-voastra ati fost ajutat de cineva.Ah,am inteles,stim cu totii ca suntem niste infractori si le bagam mana in buzunar celor de la Renault si nu numai,dar lasati-ne sa ne stricam masinile.Poate e mai bine pentru toata lumea.Daca e o problema atat de grava nu ne mai lasati sa scriem,sau spuneti-ne ca e ilegal(desi noi TOTI stim asta) si poate vom intelege.Am incercat si pe alte thread-uri sa aflu cate ceva despre folosirea acestui soft,dar nu am reusit si pana la urma m-am lasat pagubas.Am fost scarbit de importanta pe care si-o dau unii care care la un moment dat au fost si ei ajutati.Se pare ca au uitat.O seara buna.

                        Comment


                        • #72
                          In meniul din DDT la Screens -> Parametres UCH -> GLIGNOTANT / DETRESSE -> Duree du beep clignotant se schimba valoarea (prin incercare).
                          Ii dau dreptate lui @cristi_xp, se schimba durata sunetului, dar prin aceasta durata se schimba si tonalitatea (asa mi-am schimbat mie si unui prieten).
                          Daca gresesc, rog sa fiu corectat...
                          Multumesc
                          Attached Files

                          Comment


                          • #73
                            @critix:cred ca ceea ce ai subliniat tu acolo este cat de repede clipeste semnalul.Frecventa cu care clipeste.

                            Comment


                            • #74
                              O sa incerc si eu sa vad,ms.
                              O intrebare pentru cei care cunosc,care e diferenta intre clip si softul asta ddt 2000,ce functii,optiuni are in plus clipu?
                              Last edited by vladoi; 4 January 2012, 00:59.

                              Comment


                              • #75
                                se prea poate... nu mai retin exact care e optiunea.... o sa intru azi pe masina sa vad ce si cum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google