Scurt Tutorial Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi, dar nu poti sa faci o scurta descriere la optiuni? Adica... optiunea x face y...

    Comment


    • pot descarca ddt2000 de pe net,sa il instalez si sa folosesc un cablu de legatura folosit pentru opel(astra 2003,vectra 2002).se potriveste mufa?imi trebuie cd cablului?cum pot face?

      Comment


      • De preferat ar fi sa ai un vagcom 409, din cate stiu eu nu se potriveste cel de Opel!
        fara linkuri externe

        Comment


        • aveti idee de ce imi apare asa cand lansez ddt2000 de pe laptop.programul este de pe net si nu mi-a dat nicio eroare la dezarhivare si nici la instalare.lipseste ceva,nu e browserul compatibil,folosesc win7-32bit.multumesc
          Attached Files
          Last edited by PH 85 MRS; 4 April 2012, 21:44.

          Comment


          • Seteaza Internet Explorer ca browser default.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • Se deschide doar cu internet explorer! Citeste primul post si vezi fotografiile
              fara linkuri externe

              Comment


              • Am un logan diesel. Stie cineva cum pot sa aflu care injector nu funcioneaza? Mentionez ca am cablu obd si programul ddt2000. M-ar mai interesa sa vad si temperatura apei la motor pentru ca se ridicaq foarte repede la 4 liniute.Pana acum 2 luni trebuia alergata bine ca sa se ridice la 4 liniute. Acum se ridica in 30-40 km mers normal

                Comment


                • acu e cald afara ,de aia se ridica mai repede.Acum 2-3 luni erau -10 sau -20 grade in alte zone...sa fie aia oare cauza?
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Pai vara trecuta se ridica la 4 linii abia pe la jumatatea autostrazii dupa o distanta de 200km. la 4 linii ce temperatura are apa in motor?

                    Comment


                    • Pai cred ca 4 linii e temperatura normala de functionare a motorului deci nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme! cred ca inainte aveai probleme daca dupa 200km abia se ridica la 4 linii! Stiu ca e diferenta intre viteza de crestere a temperaturii intre diesel si benzinar dar nu cred ca este asa de mare! totusi la mine ajunge la 4 lini dupa maxin 4-5 km! si in legatura cu injectoarele presupun ca dupa ce intri in ddt si alegi calculatorul injectiei si mergi la citire erori iti va spune daca exista ceva erori sau daca au fost ceva erori in trecut si nu au fost sterse!
                      http://sincemylastcigarette.com/bann...EUR_3_dark.png

                      Comment


                      • diagnoza vede daca injectorul e mort din punct de vedere electric ,altfel trebuie sa te uiti la corectiile facute pentru fiecare ca sa vezi daca da pe retur,e mai complicat,n-am idee cum se face.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • La 4 linii ai intre 80-90 de grade, adica temperatura optima pentru funtionarea corecta a motorului! Baiul este cand urca mai greu la 4 linii sau deloc sau daca sare de 4 linii!
                          fara linkuri externe

                          Comment


                          • loganul diesel e diferit,ajunge greu la 4 linii, ce nu intelegeti ?
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • greseala mea! dar nu mai pot edita "daca nu ajunge la 4 linii sau sare peste 4 linii e bai". Diesel-ul ajunge greu dar tot ajunge la 4 linii
                              fara linkuri externe

                              Comment


                              • Frate greu greu dar eu cred ca daca ii trebuie 200 de km sa ajunga la patru linii deja era o problema undeva! Nu credeti? si in 2000 de turatii daca mergi cu ea tot urca in 20 km la 4 linii mai ales VARA! cum spune el!
                                http://sincemylastcigarette.com/bann...EUR_3_dark.png

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google