Tutorial curatat noroi langa rezervor apa pentru stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial curatat noroi langa rezervor apa pentru stergatoare

    Peja din Serbia mi-a trimis o poza in care se vedeau depuneri de noroi langa rezervorul de apa pentru sprituitoare.
    Am dat jos plasticul si am constatat aceiasi depunere si la mine, asa ca m-am pus pe treaba.
    Din pacate la scoaterea rezervorului am reusit sa-l gauresc si a trebuit sa-l lipesc
    Ma gandeam ca au rezolvat aceasta problema la PH2, dar se pare ca nu, probabil n-au fost reclamatii pe aceasta tema.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    foloseste si tu melodi mai vesele ca am folosit un pachet de servetele cat am urmarit tutorialu.
    sigpic

    Comment


    • #3
      abia astept sa vad cat mizerie am acolo din 2005
      sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

      Comment


      • #4
        Bunn tutorialul, bravo Cristi !

        Comment


        • #5
          am desfacut in dimineata asta.dupa 4 ani si aproape 40 mii km, pe "piciorul " sau cum naiba so" chema chestia aia de pe vas in care se sprijina vasul in cauciucul ala , am folosit un spaclu ca sa dau noroiul intarit de acolo.de aia stergeam in prostie praful de pe bord.eu nu am filtru da cred ca pun ,ca am inghitit destul praf.in partea cealalata am mai curatat de 16"pce mii de ori ,ca am dat cu diferite sprayuri de curatat ac si acolo era clean.oricum ...daca nu ziceai nici dracu nu se uita acolo.multumim!ce ne-am face noi fara tine?
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Nu e o noutate pentru cine a dat grilele alea negre jos macar odata ca sa-si monteze filtru de praf sau ca sa greseze mecanismul parghiilor care actioneaza stergatoarele, ma mir ca nu ai observat mai devreme, Cristi, ca tu ai mai umblat pe-acolo... Cum naiba ai reusit sa spargi vasul?!

            Cu scuze pentru postarea consecutiva (a expirat timpul de editare si intre timp m-am uitat la filmulet), si la mine dopul ala de cauciuc in partea dreapta era deplasat cand am desfacut prima oara, era pe jumate iesit. Poate ei l-au pus, dar l-ai pierdut pe drum. Si rolul lor nu cred ca e sa opreasca zgomotul spre habitaclu neaparat, ci acela de clapeta, sa lase apa sa se scurga din zona aia, insa nu si in sens invers, de jos in sus. La ce insonorizare are loganul, as zice ca rolul lor in sensul asta e nesemnificativ...
            Last edited by Victorine; 20 August 2011, 22:31. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              eu am loganul din 2005 si nu am noroi acolo poate ca am benzinar, nu stiu
              sigpic #

              Comment


              • #8
                ne-ai dat treaba ) dar cum ai reusit sa-l spargi ? ca parca nu l-as mai scoate :|
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #9
                  am observat si eu aceasta problema. am scos foarte mult noroi de sub rezervor. ca sa rezolv problema am scos si membrana de cauciuc de acolo ocazitional sa mai spal acea zona si sa se scurga pe acolo
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • #10
                    Da oare cu jetul de apa nu mere inlaturat noroiul? fara a mai da jos butoiasul,,,,,,
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • #11
                      cu vasu jos se curata mult mai bine...doar cu jetu este chinuiala si nici nu iese bine
                      sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                      Comment


                      • #12
                        E suficient ca odata ce l-ai dat jos si ai curatat calumea odata sa insisti periodic cand speli masina in zonele alea ca sa impiedici acumularea de mizerie. E drept ca in stanga pozitia rezervorului favorizeaza strangerea prafului si a resturilor vegetale.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google