Tutorial montat actuator si modul deschidere capota portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by gunneru View Post
    Poti sa imi spui te rog daca mai tii minte ce culori au firele care le-ai tras la actuatorul pt portbagaj? Ai alarma sau numai modul de inchidere? Eu am numai un modul din ala de inchidere cu vreo 80 lei si am legat dupa schema care circula pe forum. Usile merg perfect, numai portbagajul s-a hotarat sa-mi faca probleme.
    am alarma cu functie de deschidere a portbagajului, nu stiu sa.ti spun ce fire ca a fost montata in service...
    daca nu ai acel releu de care zice romeo iti dau o idee, iei curent de la baterie, il treci prin releu, iar din acel fir la care ai legat tu actuatorul iei doar impulsul...
    sigpic

    Comment


    • #77
      Am comandat un actuator si modul deschidere capota portbagaj,astept azi sa primesc coletul.,eu am pe masina inchidere centrz,din fabrica e greu de montat acest modul si actuator??

      Comment


      • #78
        ziua buna tuturor.telescoape pt deschidere portbagaj logan 2,aveti idee de unde sa iau si eu?

        Comment


        • #79
          Originally posted by laurentiu08gl View Post
          ziua buna tuturor.telescoape pt deschidere portbagaj logan 2,aveti idee de unde sa iau si eu?
          eu am luat de la trady de 120 n sunt in jur de 4 lei bucata merg super

          Comment


          • #80
            Trady fiind? Da mai multe detalii sunt multi care au nevoie.

            Comment


            • #81
              la sistemul nou de inchidere portbagaj, cel cu buton, cum se pune actuatorul?
              Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

              Comment


              • #82
                Da, se poate pune fara nicio problema!
                MY CLA

                Comment


                • #83
                  Se pune la fel ca la cel vechi, sa actioneze direct tija care deschide portbagajul ( uita-te la mecanism pe interior si apasa pe butonul exterior de pe portbagaj. Vezi cum se mijca lucrurile pe acolo si ai sa iti dai seama cum se monteaza.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #84
                    nu are nimeni o poza sa vad si eu unde a prins tija si actuatorul?
                    Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                    Comment


                    • #85
                      Am vazut in targ la vitan actuator pentru logan originale

                      Comment


                      • #86
                        uite cateva poze cu actuatorul pentru deschidere portbagaj loganul vechi(rosu) loganul 2 (negru), ambele cu buton.
                        Sper sa iti fie de folos.
                        Attached Files
                        Last edited by GFN; 16 August 2014, 23:17.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • #87
                          actuatoarele pe afara ? inestetic

                          Comment


                          • #88
                            Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o schema pentru deschidere din telecomanda? Componente si schema ar fi minunat. Multumesc

                            Comment


                            • #89
                              Nu are loc actuatorul in spatiul de acolo. Eu am folosit unul original care desi e mai mic, tot nu incape
                              @ tyger ai nevoie de un modul cu 2 relee, care functioneaza la al 2-lea impuls ( pozitiv sau negativ). Il poti construi sau cumpara. Din comoditate si lipsa de timp, eu l-am cumparat(50 ron). De acolo montajul e simplu, trebuie doar sa indentifici firul care iti trebuie din cele 2 de la motorasul de inchidere al portbagajului. Constructorul modulului recomanda legarea in uch, insa e acelasi lucru si traseul e mai scurt.
                              Mie mi s-a parut mai grea partea mecanica decat cea electrica. Ai nevoie de rabdare si se face. Spor la lucru
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • #90
                                cica ar avea un loc special de amplasat actuatorul. tocmai asta e problema, acolo unde as putea pune actuatorul sa nu se vada este pusa o tablita care ma incurca. iar pus ca un poze.....inestetic. o sa mai caut sa vad ce idei mai gasesc. multumesc pt raspunsuri
                                Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google