Tutorial schimbat bucse bara stabilizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial schimbat bucse bara stabilizare

    Am cumparat din toamna lui 2011 toate piesele necesare pentru directie. Desi la ITP mi-au spus ca totul este conform, de cateva saptamani am inceput sa simt o lipsa de precizie in directie, dar nu aveam nici un fel de bataie in volan sau macar sa o aud.
    Asa ca m-am pus si-am schimbat toata directia, printre care si bucsele de la bara stabilizatoare. Operatiune efectuata pe cand aveam 94.000km.
    De precizat ca este de preferat sa schimbi aceste bucse deodata cu bielele de la bara stabilizatoare.
    Multumiri lui Marius pentru sprijinul acordat.


    Si daca tot suntem aici, sa va pun si cateva poze ca sa intelegeti ce insemna o bucsa cu adevarat uzata
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 7 July 2012, 10:05.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Inca un tutorial de nota 10 pentru amatorii de surubait acasa. Ne costa numai piesele, facem lucru de calitate si de banii ce i-am fi dat pe manopera luam bere sau benzina/motorina. Multumim frumos, multa sanatate si spor la treaba in continuare.

    Comment


    • #3
      Bravo! Inca un tutorial excelent. Pacata ca nu toti avem bara stabilizatoare ! RUSINE dACIA!

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google