Cum mi-am facut incalzirea pentru locurile din spate

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Are careva idee cat costa acele tubulaturi de ancalzire an spate pt. o berlina?
    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

    Comment


    • #47
      pe site aici vinde cineva cu 80 lei 2 bucati.
      PS : crimarius sa stii ca,cu 4 pers in masina fara Ac se aburesc alea din spate de numa
      Last edited by seiko; 25 February 2009, 23:50.

      Comment


      • #48
        foarte interesant,si usor de facut
        nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

        Comment


        • #49
          salut, am facut si eu mai demult incalzirea pentru locurile din spate, dupa ce am vazut aici cum se face. oricum se cunoaste schimbarea dupa aceea, multumesc danielliviu pentru idee si tutorial.

          Comment


          • #50
            dar sa bage frig vara, ce se poate face? ca numai prin fata nu face fata. foarte prost sistemul de climatizare...merg cu aerul dat drumu si mai jos de 28 grade nu scade. daca aveam clima ca la altele si setai pe 25 grade inseamna ca mergea non-stop? plafonul frige cand bate soarele. nu e izolat deloc...pacat.
            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

            Comment


            • #51
              La locurile din spate va ajunge aerul care iese din aeroterma. Adica ori cald ori rece, cum se doreste...
              GL-22-TOF

              Comment


              • #52
                Originally posted by seiko View Post
                pe site aici vinde cineva cu 80 lei 2 bucati.
                PS : crimarius sa stii ca,cu 4 pers in masina fara Ac se aburesc alea din spate de numa
                Chiar daca seiko este banat, poate stie cineva ceva despre aceste conducte: cine vinde, la ce pret, daca se gasesc la magazinele de piese ori la dealer (si aici, iarasi, la ce pret). Multumesc

                Comment


                • #53
                  Stie careva daca merg conductele de la loganul f1 la loganul f2 ?

                  Va rog , dati-mi un raspuns .
                  Va multumesc !

                  Comment


                  • #54
                    Merg. Dar unde ai gasit?

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by dacis View Post
                      Merg. Dar unde ai gasit?
                      salut , scuze ca nu am mai intrat pe aici. am gasit la un tip in pitesti care dezmembreaza loganuri .am dat 25 ron pe ambele si le-am si montat deja.
                      precizez ca sunt ptr modelul mcv ptr ca au la capete si continuarea ptr locurile 6-7 , adica in spate de tot, dar se potrivesc.
                      sunt f multumit de cum se distribuie caldura in masina.chiar merita sa cumperi chestiile astea....
                      daca vreti sa stiti mai multe va raspund cu drag.

                      Comment


                      • #56
                        Pret - locatie - unde

                        Originally posted by dragos10 View Post
                        salut , scuze ca nu am mai intrat pe aici. am gasit la un tip in pitesti care dezmembreaza loganuri .am dat 25 ron pe ambele si le-am si montat deja.
                        precizez ca sunt ptr modelul mcv ptr ca au la capete si continuarea ptr locurile 6-7 , adica in spate de tot, dar se potrivesc.
                        sunt f multumit de cum se distribuie caldura in masina.chiar merita sa cumperi chestiile astea....
                        daca vreti sa stiti mai multe va raspund cu drag.
                        Poti sa dai si niste detalii de unde se pot lua in Craiova ??

                        Comment


                        • #57
                          oare nu afecteaza prea tare climatizarea din fata a masinii daca se imparte debitul??? astept raspunsuri de la logan-isti care au montat....
                          TAXI M2O

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by dragos10 View Post
                            daca vreti sa stiti mai multe va raspund cu drag.
                            Vreau sa stiu mai multe...

                            Comment


                            • #59
                              Atunci pune intrebari... cred ca este explicat destul de bine cum se monteaza aceste conducte.

                              @dany_m2v: nu afecteaza decat cand aerul este dat spre picioare. Atunci debitul de aer se imparte fata / spate.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by danielliviu View Post
                                ... cred ca este explicat destul de bine cum se monteaza aceste conducte.
                                Mie mi s-a parut ca dragos10 se referea la detalii privitoare la de unde / de la cine a cumparat conductele. Ca pe mine asta ma interesa, nu cum se monteaza. Asta pentru ca, intr-adevar tu si alti cativa ati explicat clar cum se monteaza.

                                Asadar, dragos10, daca mai intri pe aici, zi-mi si mie de unde ai luat celebrele conducte (daca nu-i legal aici, atunci pe PM).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google