Tutorial montat suport ochelari pe plafon, in locul manerului la Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat suport ochelari pe plafon, in locul manerului la Logan

    Stiu ca mai am deja un suport de ochelari, tot cel de origine si care este amplasat langa oglinda retrovizoare. Dar ma stresa ideea ca tineam in torpedo inca o pereche de ochelari de rezerva pentru pasager. Alteori m-am trezit ca am uitat ochelarii la lucru sau pe te miri unde, cei de rezerva fiind bineveniti.
    Asa ca am dat o geana pe DaciaShop, identificat suportul de ochelari si montat rapid pe masina. Initial speram sa potriveasca gaurile cu cele existente pe caroserie. Din pacate nu potrivesc, diferenta este de vreo 3-4cm.
    Ce nu am spus in tutorial, sa aveti grija ca in spatele plafonului sunt gauri, deci grija mare cu centrarea sa nu nimeriti cu suruburile in ele.
    Este suportul de origine si pentru acest montaj nu este necesar si suportul intermediar, el se prinde direct pe tabla.

    dimensiuni si mare atentie la pozitionare
    Last edited by crististreulea; 27 November 2014, 14:52.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Cu multumiri pentru acest tutorial ... chiar ma gandeam cum sa imi montez si eu un suport de genul asta in locul manerului de viraj sofer.
    Cred ca nu e diferenta notabila intre logan 1 si logan 2 in zona aceea ... dar vroiam sa te intreb daca acolo unde ai dat gaurile - in interiorul respectiv - exista ceva care ar putea fi deteriorat (fire electrice sau mai stiu eu ce )?
    Merci
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #3
      mare atentie la pozitionare
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google