Tutorial schimbat burduf capat de bara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial schimbat burduf capat de bara

    Pe cand montam protectia de discuri frana, am sesizat ca burduful de pe capatul de bara era crapat. M-am plans intr-o parte si'n alta iar Dragos Paiu mi-a zis ca se gasesc de cumparat burdufe de schimb.
    Asa ca am dat un search pe google si le-am gasit de vanzare pe Hanora.ro, chiar doua modele, unul negru si unul transparent. Fiind la pret derizoriu, am comandat cate doua din fiecare, sa fie.
    Am taiat la montaj acea jumatate de ora in care m-am chinuit in toate felurile sa bag acea siguranta in partea de jos, m-am manjit cu vaselina si in cur... In final s-a dovedit ca se poate pune foarte usor, vorba aia, cap sa ai ca mintea iti vine
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Se pare ca si eu am un burduf "taiat" si va trebui sa le schimb si eu.Intrebarea mea este urmatoarea.Daca fac aceasta operatiune afecteaza ceva la directie ? Trebuie refacut din nou unghiul de fuga?

    Comment


    • #3
      Buna treaba si asta cu schimbatul acelor burdufe de capete de bara.
      Dar intrebare,,,in locul acelui inel mai mare(de jos) de prindere, nu ar fi mers un Șoricel mic?
      In felul asta, zic si eu, nu te-ai mai fi chinuit sa-l prinzi.

      Si @Gabonz,,nu are treaba schimbatul burdufului cu unghiul de fuga.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google