Tutorial montat cornering si follow me home

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat cornering si follow me home

    Denis si-a achizitionat acest modul Conering Lights de la bobbyshomerul, de pe www.auto-trend.ro si m-a rugat sa-l ajut cu montarea pe masina. Optional se poate cere atasarea si functiei Follow Me Home, asta ca sa fie 2 in 1 la o diferenta infima de pret.
    Singurul inconveninet ar fi faptul ca se taie mufa originala, dar sincer sa fiu, n-am avut niciun resentiment in privinta asta, aducerea la starea initiala se poate face foarte usor, deci e ok.
    Acum asteptam feedback de la Denis cat sunt de utile pe timp de noapte.



    Montarea pe Logan
    Fata de modulul de cornering din tutorialul de mai sus, acesta vine cu cateva optiuni noi si imbunatatiri la functionare. De altfel am imbunatatit si cateva mici detalii legate de montaj.
    Modul Conering Lights proaspat achizitionat, vine cu urmatoarele optiuni:
    1. Activarea proiectorului din partea in care se se vireaza volanul
    2. Activarea proiectorului la a doua clipire de la semnalizare
    3. Aprinderea si stingerea proiectoarelor se face cu efect fade (treptat)
    4. Functia IDLE - stinge proiectorul dupa 30 de secunde de inactivitate, daca rotile raman virate.
    5. Functia integrata Follow Me Home cu senzor de lumina si timp setabil la 10-20-30-40 de secunde

    Montajul modulului l-am impartit in 4 ca sa fie mai usor de urmarit.
    In pima parte demontez ceasurile, carenajul din jurul volanului, lipesc suportul si senzorul pe coloana de directie


    In ce-a de-a doua parte trag cele doua fire pana in fata si modifc mufa de alimentare a proiectoarelor


    In ce-a de-a treia parte leg toate firele modulului la instalatia electrica a masinii


    In ultima parte fac cateva finisaje, explicatii despre montaj si testarea functiilor. Avand LED-uri pe proiectoare, functia de fade este in trepte


    Cum in filmare sunt becuri cu led, asa functioneaza corneringul cu becuri halogen
    Last edited by crististreulea; 7 February 2015, 00:09.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Felicitari! Bun tutorial. Am si eu o intrebare. Daca s-a taiat mufa de la proiectorul de ceata, mai functioneaza de pe comutator ca si proiector de ceata sau doar cornering?

    Comment


    • #3
      modulul are un fir care se conecteaza la butonul de ceata deci proiectoarele isi vor pastra si functia initiala .
      sigpic
      limitarile mele ma fac sa fiu creativ

      Comment


      • #4
        ieri am comandat si eu sper sa ma ajute danielliviu sal montez

        Comment


        • #5
          Montajul pe Logan
          Fata de modulul de cornering din tutorialul de mai sus, acesta vine cu cateva optiuni noi si imbunatatiri la functionare. De altfel am imbunatatit si cateva mici detalii legate de montaj.
          Modul Conering Lights proaspat achizitionat, vine cu urmatoarele optiuni:
          1. Activarea proiectorului din partea in care se se vireaza volanul
          2. Activarea proiectorului la a doua clipire de la semnalizare
          3. Aprinderea si stingerea proiectoarelor se face cu efect fade (treptat)
          4. Functia IDLE - stinge proiectorul dupa 30 de secunde de inactivitate, daca rotile raman virate.
          5. Functia integrata Follow Me Home cu senzor de lumina si timp setabil la 10-20-30-40 de secunde

          Montajul modulului l-am impartit in 4 ca sa fie mai usor de urmarit.
          In pima parte demontez ceasurile, carenajul din jurul volanului, lipesc suportul si senzorul pe coloana de directie


          In ce-a de-a doua parte trag cele doua fire pana in fata si modifc mufa de alimentare a proiectoarelor


          In ce-a de-a treia parte leg toate firele modulului la instalatia electrica a masinii


          In ultima parte fac cateva finisaje, explicatii despre montaj si testarea functiilor. Avand LED-uri pe proiectoare, functia de fade este in trepte


          Cum in filmare sunt becuri cu led, asa functioneaza corneringul cu becuri halogen
          Last edited by crististreulea; 7 February 2015, 00:10.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google