Tutorial demontat aeroterma panou climatizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial demontat aeroterma panou climatizare

    Daca tot aveam dat jos bordul si stiam ca in timp s-a adunat ceva praf pe acolo, am dat jos aeroterma ca sa o curat de praf si totodata sa filmez un tutorial cu aceasta operatiune.
    Ce lipseste din aceasta filmare este exact demontatul si montatul bordului, dar il puteti vedea aici Demontat bord.


    dar evident, m-am inselat, Razvan Rodean "Huffy" mi-a demonstrat ca se poate scoate aeroterma fara sa dai jos bordul. Ce-i drept, chiar trebuie sa stii ce faci acolo. Ba mai mult, au demontat rotorul si l-au curatat. Asa ca vizionare placuta


    Si nu este singurul care a dat jos aeroterma fara sa demonteze bordul, valeriuciprian a facut aceiasi lucrare fara sa scoata afara bordul. se poate vedea aici Scartait ventilator aeroterma
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Tare asta, daca ar avea cineva un tutorial cum se poate scoate acel calorifer de caldura fara sa dau bordul jos, ce bine ar fi ... Oricum foarte util si acest tutorial!

    Comment


    • #3
      Omu asta e in stare sa va schimbe bujiie prin esapament...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google