Schimbare capete de bară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce capete de bara recomandati care sunt mai bune

    Comment


    • Lemforder , 90lei/buc
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • mersi mult

        Comment


        • Si dupa ce se monteaza, centrarea se poate face usor? sau trebuie service.
          Unde ai gasit la 90lei buc? am vazut 120lei pe dacia shop.

          Comment


          • 120 lei pe daciashop sunt made in Germany, 90 lei sunt made in Turkey.

            Comment


            • Am schimbat azi capetele de bare si am scapat de jocul in directie. Inainte sa le schimb auzeam cand luam gropi un clanc pe drepta fata. Acum am zis ca poate o sa scap de asta. Dupa ce am terminat am plecat pe un drum de piatra si zgomotul s.a amplificat si face la orice denivepare. Am verificat tot si nu am niciun joc si nici nu e nimic destrans. Antiruliu sunt ok, au fost schimbate acum 1an. O sa pun poze cu capete delphi dupa 1 an jumatate... Zici ca au o viata.

              Comment


              • Verifica si bucsele la bara stabilizatoare, s-ar putea sa fie de acolo zgomotul.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Originally posted by o8MeLC View Post
                  ................ Am verificat tot si nu am niciun joc si nici nu e nimic destrans. Antiruliu sunt ok, au fost schimbate acum 1an. .......................................
                  Si eu am avut mari batai de cap cu troncanitul, mai ales pe viraje luate usor (pe piatra cubica sau denivelari/linii de tramvai), am tot tras de roata , nici un joc, nimic.

                  In final am schimbat pivotul de la bascula si s-a rezolvat, e greu sa-ti dai seama daca e dus. Mi-am dat seama ca e dus numai cand l-am avut in mana (joc de aprox 1 mm)

                  Comment


                  • La mine troncanitul este foarte mare si se intampla la mers drept. Nu am sesizat daca in curbe face mai rau... Prima data am sesizat zgomotul la speedbump cand pur si simplu roata dreapta lua un soc foarte putermic.

                    Sa incerc sa verific pivotul cu o ranga sau e vrajeala? Ai reusit sa schimbi doar pivotul sau ai schimbat bascula cu totul?

                    Comment


                    • Flansele si rulmentii de la amortizore le-ai verificat?

                      Comment


                      • La asta ma gandam si eu. Le.as demonta dar nu prea stiu cum trebuie sa imi dau seama ca sunt duse.

                        Comment


                        • uitati poze cum poate arata capetel de bara dupa 1 an jumatate (20000-25000 km) Delphi
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            .......................................

                            Sa incerc sa verific pivotul cu o ranga sau e vrajeala? Ai reusit sa schimbi doar pivotul sau ai schimbat bascula cu totul?
                            Eu n-am reusit cu ranga sa-mi dau seama daca e dus pivotul sau nu, am incercat din toate pozitiile, si suspendata, si cric sub bascula si fara.

                            Am schimbat numai pivotul, se schimba si in reprezentanta, cica o data e voie, cica e un semn dupa care ei isi dau seama daca a mai fost schimbat si nu-l mai schimba a doua oara.
                            Dar iti recomand calduros sa-l schimbi la un particular, in reprezentanta manopeara e imensa, adica 105 lei (pt un sg pivot).

                            PS: jalnici capetii aia de bara, inuman numai dupa atatia km.

                            Originally posted by o8MeLC View Post
                            La asta ma gandam si eu. Le.as demonta dar nu prea stiu cum trebuie sa imi dau seama ca sunt duse.
                            Am schimbat rulmentul de la telescop degeaba, macar am facut eu, n-am platit manopera.
                            Daca te bagi la lucru, sa fii pregatit cu rabdare, 1 spray deblocant, un imbus bun, la mine a cedat f greu piulita de la telescop (de sus)

                            Si sa ai grija sa nu scoti planetara din cutie! Eu am reusit performanta, dar cu putin noroc am bagat-o inapoi.
                            Last edited by Octavian; 19 August 2012, 11:34. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • am fost azi la masina sa verific pivotii. am ridicat roata dreapta (de unde se aude zgomotul) am virat dreapta maximum si am bagat coarba intre fuzeta si bascula, pivotul se misca aproximatic 0.5 cm, poate chiar mai mult. Ma duc pe stanga, virez stanga sifac aceeasi incercare, nu se clinteste => ca e pivotul dus. o sa schimb cu bascula cu totul si sper sa scap de acel zgomot.

                              Acele capete de bare au fost cumparate de la un magazin cu factura obligat de baietii de la itp care au spus ca sa trec itp-ul sa le platesc si lor manopera pe schimbat capat de bara si grabit am mers la primul magazin 60 lei bucata si au tinut... La cel devastat s-a rupt burduful dupa numai jumatate de an vreo 5000 km. a ramas si fara vaselina si scartia foarte tare, l-am uns eu. Daca as filma sa vedeti jocul sus jos ati spune ca nu am fost sanatos sa merg cu asa ceva.

                              Comment


                              • Nu recomand capete de bara TRW !!! Dupa aproximativ 10.000 km capatul de bara dreapta e praafff dar stangul inca e bun ! Am comandat 2 buc Lemforder de la Soran ! Sper ca acestea sa fie mai rezistente !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google