Schimbare capete de bară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lemforder sau TRW

    Comment


    • si mai trebuie dupaia sa fac si unghiul de fuga ?

      Comment


      • Numeri turele la desfacerea celui vechi, infiletezi de atatea ori capatul nou si strangi totul. Proba de drum si vezi daca trage in vreo directie.

        Comment


        • de la magazinul de unde le iau este o oferta cu montajul lor tre sa stau pe langa ala sal pun sa le numere si sa le infileteze cu acelasi ture ca la desfacere

          Comment


          • Oricum trebuie sa faci unghiul de fuga dupa ce schimbi elemente de genu. Eu le-am schimbat (capetele de bara), am infiletat acelasi numar de spire, volanul sta ca inainte dar cauciucurile scartaie mult mai repede la viraje (si la 10-30 la ora). Trebuie sa treci pe la service sa regleze ce e de reglat.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • pai probabil n-au fost acelasi lucru cu alea montate pe masina inainte . In cazul ala nu prea ai ce sa ii faci .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Originally posted by cosmin_BR View Post
                si mai trebuie dupaia sa fac si unghiul de fuga ?
                Dupa inlocuirea oricaror elemente de directie, trebuie refacuta geometria rotilor.
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  pai probabil n-au fost acelasi lucru cu alea montate pe masina inainte . In cazul ala nu prea ai ce sa ii faci .
                  Alea de pe masina au fost cele originale, astea care le-am pus sunt Lemforder. Volanul sta ca inainte, masina merge drept, nu e nicio problema doar ca scartaie mai repede cauciucurile. Zici ca nu se rezolva cu geometrie/unghi de fuga/whatever ? Oricum nu ma deranjeaza dar sa nu manance cauciucurile aiurea, pana acum in vreo 8000 nu vad uzura inegala dar nici nu am masurat cu ceva foarte precis.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Lemforder.
                    Nu sunt ieftine ( ~100 lei bucata) dar e cea mai buna alegere ca sa dormi linistit.

                    Comment


                    • Originally posted by Shakar View Post
                      Alea de pe masina au fost cele originale, astea care le-am pus sunt Lemforder. Volanul sta ca inainte, masina merge drept, nu e nicio problema doar ca scartaie mai repede cauciucurile. Zici ca nu se rezolva cu geometrie/unghi de fuga/whatever ? Oricum nu ma deranjeaza dar sa nu manance cauciucurile aiurea, pana acum in vreo 8000 nu vad uzura inegala dar nici nu am masurat cu ceva foarte precis.
                      si mie imi scartaie si pe drept masina si cand intru in viras mai tare de 20 la ora , dar sunt sigur ca e din cauza gumelor
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Atunci poate asta e cauza si la mine, asfalt incins (cand e rece nu prea fac) + Michelin @ 60500 km = love .
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Salut,
                          Am si eu o intrebare: De curand mi-am schimbat capetele de bara,bieletele, rulemntii la Logan 1.5DCi din 2006. Dupa ce am schimbat aceste piese m-am dus la Autosoft sa-mi fac geometria-si sa aflu cu stupoare ca rotile sunt perfect aliniate si ca nu au ce sa le faca.
                          Problema acum vine : cateodata cand iau maxim stanga de volan si dau cu spatele am senzatia ca ceva la roata drapta scapa......ce se intampla???

                          Atasat este si foaia data de Autosoft.

                          Multumesc anticipat
                          Attached Files

                          Comment


                          • salut am cuparat azi capete de bara Lemforder si scrie pe ambalaj made in turkey sa fie oare facaturi?

                            Comment


                            • Nu sunt facaturi, stai linistit .

                              PS - cand un produs e contrafacut/replica, cat de greu crezi ca ii e producatorului sa scrie pe eticheta Made in Monte Carlo, Hergestellt in Deutschland sau ce il taie pe el capul ?
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Imi poate raspunde si mie cineva....Ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google