Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, la Bras Iasi ziceau (cand am fost la revizie, recent) ca monteaza si la ei - manopera 100 RON + 65 RON filtrul.
    Eu am deja filtrul... voiam doar sa platesc cuiva sa-mi faca si mie decupajul.

    Comment


    • la caremil este si filtrul inclus....absolut tot 100 lei dar na vorbeste cu baietii din iasi
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • Asteptati si voi zilele cand aveti intalnirile in LC si intrebati printre membrii,poate pune cineva si nu tre sa dati banii la aburitii de la serviceuri.Asa dati si voi un suc o bere si poate vi-l pune un coleg de forum.Incercati asa prima data si daca nu gasiti vreun coleg care sa-l pună atunci apelati la serviceuri.Sau de ce nu incercati chiar voi sa decupati,e cam naspa pozitia dar macar incercati.Cu un cuțit mai scurt si mai tare sau un cuter care sa taie bine.

        Comment


        • @cconstantin te pot ajuta eu sa pui filtru daca dai o bere. Cum poti sa dai 100 lei ca sa-ti taie o bucata de plastic? Sau vezi la intalniri ca sigur gasesti pe cineva care sa te ajute.

          Comment


          • @Distrat
            Momentan am montat pe masina filtrul ala alb cum ai tu (fara capacul de protectie). Am bagat filtrul, am pus un capac din carton (un pic mai mare putin decat trebuia pe laterale +1mm) si am lipit marginile de jur imprejur cu bucatele de banda izolatoare (foarte putin aer mai iese pe langa). Daca ai platit 22 RON (fata de carbon = 55 RON care tine cica 10mii km) si il tii macar 5mii km - tot acolo iesi cu banii - eu recomand filtrul ala de carbon ca are si capac, teoretic filtreaza si mirosurile.

            Eu am cumparat de pe forum si filtrul de carbon (de la TudorB) dar din lipsa de timp astept weekendul sa am cateva minute libere sa-l schimb.

            Comment


            • cum pot face si eu operatiunea la ph2?

              Comment


              • eu am gasit ieri din intamplare la AUCHAN MILITARI. nu mi-a venit sa cred. mai ales ca este doar 20 ron...este facut de Romcarbon. iți dă acolo și instructiuni si tot ce ai nevoie...așa ca...la treaba.

                sa pun si o poză ca sa fie mai ușor de zărit...

                gata. a fost usor. a durat cam 10minute toata operatia.s-a taiat usor si filtrul s-a nimerit la fix.pe el scria sa se schimbe la 15.000 km sau la un an.

                acum trebuie sa ma concentrez unde sa-mi schimb parbrizul ca s-a facut varza de la o pietricica pe autostrada.
                Attached Files
                Last edited by crististreulea; 26 October 2009, 16:08.
                sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                Comment


                • pentru cei interesati, in tm am gasit la Ciclop filtru de polen cu carbon la 20 ron la care primesti 10% discount. Urmeaza sa cumpar si eu luna viit la salar.... si sa mai urmaresc de vreo 2 ori tutorialele....
                  Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                  Comment


                  • salut am si eu o problema: mi-am cumparat filtru de polen cu carbon si am zis sa-l montez .Am decupat locasul din aeroterma ( am ph2 ) apoi am dat sa montez filtru ... l am strans ca in filmul lui streulea de la mijloc, bag partea de sus mai intai apoi la partea de jos pur si simplu nu vrea sa mi intre am si am incercat de o groaza de ori si eu si un amic si nu intra. HELP PLS sunt disperat ca acu numai pot sa dau drumu la aeroterma ca mi se duce tot aerul pe acolo.Am atasat si niste poze
                    Attached Files

                    Comment


                    • mi se pare mie sau io vad deja un fel de filtru acolo?
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • ala nu e vaporizatorul?

                        Comment


                        • Salut.
                          Ai incercat sa-l bagi exact asa sau invers?
                          Trebuie sa aibe in partea de jos,aceea clema.
                          Incearca la cineva care a mai montat,se monteaza usor.
                          Impinge un pic mai cu forta,trebuie sa intre.
                          Numai bine.
                          Attached Files
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • da cu clema in jos si nu vrea sa intre

                            Comment


                            • Baga-l de sus in jos,trebuie sa intre.
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • pai tocmai asta e ca am facut ca in filmulet si nu vrea sa intre am indoit, am pus cu clema in jos, am bagat partea de sus, a intrat apoi cand dau sa bag in jos imi ramane afara

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google