Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e vb de grilajul de sub capota. Cel care acopera si "butoiul" pentru lichidul de parbriz.
    sigpic

    Comment


    • am inteles,multumesc frumos!

      Comment


      • ai grija cum il montezi acolo. mai citeste pe forum cum au montat baietii ca exista riscul sa fie "aspirat" in interior.
        sigpic

        Comment


        • asta fac,caut ceva sa vad exact cum e prins acolo,sa nu ma trezesc cu el peste mine!)

          Comment


          • Salut baieti,sunt nasu de lc calarasi si am citit ce ati scris voi despre filtre,mar interesa si pe mine.ma intereseaza sa pun si un filtru de hota in afara de filtru de polen dar sa fiu sincer nu prea am inteles cum se pune ala de hota ,si as vrea daca se poate sa ma ajuta-ti cu niste poze despre montarea filtrului de hota.va multumesc si astept ajutor.LA NOI IN BARAGAN PARCA AM FI IN SHARA....
            Last edited by NASU; 23 March 2010, 20:06.

            Comment


            • mi-am pus si eu filtru de polen din targ la 30 lei...m-am chinuit tare cu decupajul.sa vedem acum daca mai baga frunze dupa ce imi spala baietii masina la spalatorie )
              http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
              Sony/Magnat/Alpine/Focal

              Comment


              • Cristiii hai cu tutorialul pentru hota ) doar na... esti tatal tutorialelor... miezul din dodoasca cum zicea un contemporan
                sigpic

                Comment


                • Am cumparat un filtru de polen valeo pentru LOGAN si am vazut ca are un fel de banda adeziva care se lipeste in partea de jos la aeroterma unde vine pus filtrul. In instructiunile de montare am vazut ca se da cu ulei pe acea banda Aveti idee de ce?

                  Comment


                  • Am montat la 2 masini pana acum si nu mi s-a parut greu .
                    Pozitia e cam deosebita.

                    la filtrele pe care le-am montat eu nu avea nici o banda.

                    Comment


                    • Acesta pe care il am eu este valeo de origine dacia si avea banda respectiva. Pina la urma m-am prins de ce se da cu ulei.... ca sa nu se dezlipeasca cind bag filtru. Chiar si cu garnitura aia autoadeziva tot mai scapa un pic de aer. Singura solutie ar fi sa dau cu silicon transparent de jur imprejur dar cu siguranta nu mai scot filtru in veci

                      Schema de montaj pentru VALEO. O sa vedeti la ce garnitura ma refer.
                      Last edited by usr1; 27 March 2010, 21:44. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Schema de montaj pentru Valeo. O sa vedeti la ce garnitura ma refer.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by crististreulea View Post
                          Montaj filtru polen in habitaclu
                          bravo esti meserias,poate poti sa imi spui de unde l-ai luat si cat ai dat pe el.mersi

                          Comment


                          • de la Tudor B, si cu atat [Vand] Filtre De Habitaclu Logan Cu Carbon
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • recomand acel filtru,il am si eu montat pe masina

                              Comment


                              • mi-am montat si eu..si am numai vorbe bune..am reusit sa scap de "tarana" din gura pe care o incasam atunci cand dadeam drumu la aeroterma,si de mirosurile neplacute pe care le baga aeroterma in masina.deci recomand tuturor chiar daca e mai greu de montat.cu ajutorul clipului lui cristi se poate rraliza usor:P
                                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google