Montaj filtru polen in habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc pentru pont cory. mi-am luat si eu un filtru de la dedeman (25.66 lei) urmeaza sa il montez cat de curand.

    L.E. am montat si eu...sa vedem cum se comporta. am experimentat pozitia patentata de dl cristi streulea si cu fata in sus si cu fata in jos. Asta pt ca nu puteam de langa masina din cauza torpedoului, dar si pentru ca ploua putin afara. Spor la treaba celor interesati si multumiri lui cristi pt tutorial (instructiunile din prospectul filtrului cred ca erau inspirate de la el )) ).
    Last edited by tzopescu; 5 July 2010, 20:30. Reason: Automerged Doublepost
    Ratacit in spatiu...

    Comment


    • Buna. Azi am montat si eu filtru de habitaclu si am o problema jos nu se clipseaza. Problema este filtrul?
      Untitled.png
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • trebuie sa fortezi un pic mai tare, dar daca sta bine asa da-i pace, nici sa apesi prea tare sa crape

        Comment


        • De apasat am apasat ca nebunul, deja nu-mi simteam degetele si tot nu intra.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • Ai decupat bine pe margine?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Si trebuie bagat putin oblic ca sa intre partea de sus mai intai si dupa aia fortezi sa clipseze.
              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

              Comment


              • Am reusit. Am scos cauciuculdin partea de jos si a intrat perfect.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • Eu l-am taiat de-a lungul ca sa fie mai mica grosimea cauciucului .
                  Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                  Comment


                  • question : nu am urmarit tot topicul...dar se poate monta si pe ph2 preference?
                    Keep It Real! Keep It Simple!
                    sigpic

                    Comment


                    • da se poate pe orice logan!~
                      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                      Comment


                      • super atunci...urmeaza sa ma apuc de treaba!
                        Keep It Real! Keep It Simple!
                        sigpic

                        Comment


                        • Baieti am citit toate posturile de mai su(23 depagini....)
                          MI se pare util cu toate pro si contra-urile, am sa cumpar si eu sapt. viitoare si am sa montez acest filtru de polen.
                          Mai ramane de vazut ce tip/marca gasesc in Oradea. Vom vedea.
                          Numai Bine!

                          Comment


                          • daca imi pun acest filtru de polen exista pericolul sa intre apa in masina daca trec prin baltile de 20 - 30 cm ce apar mai nou dupa fiecare ploaie la noi in tara? daca pun acest filtru imi elimina mirosul de ulei incins de pe pe blocul motor? .. (la revizie o curs oleaca)

                            Comment


                            • apa nu are cum sa iti intre,pt ca tu decupezi in masina nu afara,si daca era sa iti intre apa,iti intra si acuma!mirosu il REDUCE doar daca iti pui filtru de polen cu carbon!
                              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                              Comment


                              • mersi de raspuns. am sa ma interesez maine de acest tip de filtru si am sa mi-l pun si eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google