Lipire Stickere pe stâlpii de la uşi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lipire Stickere pe stâlpii de la uşi

    Tutorial pentru liprea stickerului pe stilpii de la usi

    din cauza ca le-am violat drepturile de autor legat de melodia de pe fundal, au interzis vizionarea filmului in romania.
    dar se poate viziona aici
    Last edited by crististreulea; 3 May 2009, 19:32.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    trebuia procedat lafel ca la folia pt geamuri, cu un sampon ph0 jhonson baby spre ex, dadeai cateva fas-uri pe stalpi, si pe sticker cand il dezlibeai.

    Comment


    • #3
      Fa si tu un tutorial despre ce vorbesti tu Ce a facut Cristi aici sunt sigur ca a ajutat multa lume...
      Stii vorba aia "multi viteji dupa razboi se arata"

      Comment


      • #4
        am urmat aceeasi pasi recomandati de Cristi si a iesit perfect.Nu e nevoie de nici un fas, poate doar daca puneti autocolant din comert

        Comment


        • #5
          daca observati la inceputul filmuletului, prima atingere a stikerului se lipeste fara sa vrea cristi, si stiu asta pt ca si eu am patito, mie mi-a iesit abea la al 2-lea set de stiikere...un fas fas d-ala de geamuri, cu sampon in ele face ca stikeru sa alunece si sa il aranjezi cum vrei, dupa aceea, cu o racleta, sau racaitoare d-ala de gheata cum avea el, indepartezi samponul de sub stiker, si e gata,
          Vorbesc din proprie experienta, am trecut prin ambele.
          Asa se pune si cea de la fabrica, mi-a zis cineva de la dacia. Ca doar nu sunt angajati 100 oameni sa stea cate 15 min sa lipeasca alea....get real
          Last edited by Cristi_Xp; 4 February 2009, 12:19.

          Comment


          • #6
            stie tomu ce zice. acum recomand si eu sa folositi un sampon baby jhonson, sau macar apa simpla. ajuta enorm la dezlipire in caz de probleme.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              a iesit ok ! dar pentru bule , puteti folosi si un feon , insa nu foarte aproape deoarece arde autocolantul , autocolantul , se poate dezlipi la fel , de incalzeste cu un feon, astfel incat autocolantul, "cand il pipai" sa fie cald-fierbinte, insa sa nu il ardeti !!! aici e o problema, si se poate face asa pe bucatele .In caz de mai ramane lipici , se poate curata cu cun solvent (benzina, diluant, etc.)
              P.S. ca "scula" mai poti folosi si : un card de bancomat, buletin , permis ,sau daca ai prin dotare o bucata de pasla mai tare putin .
              Last edited by wally08; 23 March 2009, 22:31.
              Stickere "Logan Cup"
              sigpic

              Comment


              • #8
                Eu am cumparat 0,5 m folie cu aceeasi textura ca aia originala (in Calarasi nu am gasit folii Prestige) si a iesit super! Nu a mai fost nevoie de vopsea pentru ca am acoperit si partea cu pricina.
                Oricum, daca nu vedeam filmuletul nu ma apucam.
                Mersi frumos, domnu' Cristi!
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #9
                  oricand cu placere
                  ma bucur ca ti-a fost de ajutor, asta era si ideea tutorialului
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #10
                    A.. uitasem. Pentru bule am folosit cardul "Dacia extenso". E buna si garantia extinsa la ceva, nu?
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #11
                      eu cand am pus autocolantul pe stalpi am avut o bucata de pasla d-aia speciala sa pus autocolant... e cat un pachet de tigari de mare si este absolut minunata. Nu zgarie autocolantul si scoate orice bula de aer de sub el!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Exista folie Prestige originale?Cat costa?
                        Am avut si eu de acum 2 ani luat la metru folie imitatie fibra de carbon cu 30 de lei metru dar nu au fost asa bune ca s-au strans in 2 ierni si vara asta au plesnit in unele locuri si se vedea nasol plus ca se vedea si dunga unde s-au strans!
                        Le-am dat jos si m-am chinuit sa sterg lipiciul ramas pe vopsea pana am facut besici la degete ca nu stiu vreo solutie care sa dizolve lipiciul si sa nu atace vopseaua!
                        Daca la folia asta nu patiti la fel mi-as pune iar! Stima!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          sa cumperi folie separat nu cred ca o sa gasesti. stiu ca este de calitate si e putin plasticata.
                          numa daca iti comanzi la silviu_79 respectiva folie gata taiata la dimensiun.
                          ca sa cureti lipiciul ramas de la folie, imbibi o carpa de bumbac in benzina si spor la frecat. nu trebuie sa apesi, pur si simplu se dizolva incet acel lipici
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google