Senzaţiile unei remapări

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzaţiile unei remapări

    Senzatiile unei remapari la un dci
    Last edited by crististreulea; 14 December 2008, 10:47.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Vreau sa te felicit ca ai scos cu 2 zecimi mai bine suta decat un 16v cu 20 de cai in plus intr-adevar, e doar o senzatie...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Foarte tare filmuletul, desi il mai vazusem si pe youtube....bravo
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        Originally posted by Seba View Post
        Vreau sa te felicit ca ai scos cu 2 zecimi mai bine suta decat un 16v cu 20 de cai in plus intr-adevar, e doar o senzatie...
        oricum adevaratele avantaje ale unei remapari la un dci sunt altele; cei care au dci cunosc eu unul nu as da dci pe un 16v
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • #5
          m-a convins remapare imi fac
          God is my copilot

          Comment


          • #6
            e sprintu ala , altceva nu vad ce e :p
            apropo, a plecat azi strulea de langa mine cu dci-u lui remapat..pfu cum s-a dus .. si al meu e de 85 din fabrica, pe cand a lui e remapat..s-a vazut ca e ceva necurat acolo

            Comment


            • #7
              necurata e cutia ta de viteze, facuta pt autobuzul ala de meceveu, de aia pleaca de langa tine streulea cand ii da talpa...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Ce plecat frate ca stateam lejereanu pe Lugoj cu a 3-a la aspiratie dupa streulea in depasiri si daca ma enervam ii si dadeam una in spoiler )
                No, apoi blana
                Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                Comment


                • #9
                  @seba: vrei sa zici ca-s mai proaste rapoartele in cutia de pe cel de 85cp?
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • #10
                    iuli are mcv, streulea are berlina. si streulea e si obisnuit sa-l arda. si da, cutia de mcv e altfel etajata decat cea de berlina, plus ca aia de dci85 e ceva mai "lunga" decat aia de berlina. si mcv-ul are cateva sute de kg in plus... e normal sa-l ia berlina
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      pai tre sa foloseasca cuplu ala la maxim .Era un filmulet undeva,s-a filmat unu cu un MCV de 1.4 ,a luat suta undeva in 16 sec )
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        nu ma pricep eu prea bine la timpi, dar eu cu mcv-u meu ating suta in aprox. 11-12 sec

                        Comment


                        • #13
                          Din cate stiue eu..nu s-a pus 1.4 pe MCV...
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • #14
                            S-a pus o vreme, chiar am vazut prin Timi zilele astea si il compatimeam pe om
                            No, apoi blana
                            Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                            ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                            Comment


                            • #15
                              Pai se pune 1,4 si pe van, si pe papuc si pe mcv...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google