Cum Sa Repari Mici Indoituri.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar de ai acces din interior, cu scule adecvate, "luciul" va avea valuri mici, sesizabile pe lumina cand masina e curata. Ramane varianta cu revopsitul, dar e cam scumpa. Daca nu o faci pe CASCO. Cam 500-750 de lei pe element.

    Comment


    • Originally posted by cris_iasi View Post
      Daca ai CASCO, nu te certa degeaba cu UNIQUA, fa masina pe CASCO si lasa-i pe cei de la asigurarile unde ai CASCO sa se certe in instanta cu UNIQUA.
      Da, dar pe casco e 100 de euro per eveniment si posibil valoare marita a casco la anu ...deci nu prea avantajos. Asta e motivul pt care o lungesc acuma ... Greseala a fost a mea, ca nu am mers la politie, dar de acuma stiu ...
      Ms pt info!

      Comment


      • salut ,mi,a apasat cineva pe portbagaj si au ramas mici onduleuri.. merge sa trag cu ventuze ?

        Comment


        • Putin probabil. Mergi la un service Renault, sunt mai dotati pentru asa ceva. Zic putin probabil, in sensul ca nu vei fi multumit de rezultat, tabla la Logan e prea subtire si onduleurile lucesc in soare fain frumos, dupa ce e indreptata tabla. Am 2 vecini cu tabla indreptata asa, si cand ma uitam la masinile lor am renuntat la solutia asta si am dus masina la service pentru indreptat+revopsit elementele.
          N-ai CASCO?

          Comment


          • Salutare tuturor!Daca cineva ma poate ajuta!?Cum pot indrepta singur portiera?Ma refer la aliniat ca lovitura am sa ma duc la tinichigiu..Multumesc!
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by alexalin2009 View Post
              Salutare tuturor!Daca cineva ma poate ajuta!?Cum pot indrepta singur portiera?Ma refer la aliniat ca lovitura am sa ma duc la tinichigiu..Multumesc!
              Salut,

              citeste tutorialul PDR de pe http://www.mulaje.ro -> servicii -> SERVICII DE SUPORT & CONSULTANTA AUTO.

              Ventuzele- ancorele "pop" se fac la noi, pe orice dimensiuni.
              www.mulaje.ro

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Chiar de ai acces din interior, cu scule adecvate, "luciul" va avea valuri mici, sesizabile pe lumina cand masina e curata. Ramane varianta cu revopsitul, dar e cam scumpa. Daca nu o faci pe CASCO. Cam 500-750 de lei pe element.
                Nu e adevarat, mai bine ziceai ca nu sunt aia meseriasi de se vad valurile, eu lucrez in domeniu de 2 ani si nu ramane nimic din urma lucrului.
                Pentru cine nu stie aceasta meserie se numeste "levabolle"si e inventata de cei de la Alfa Romeo prin anii 50.Ustensilele cu care lucram se numesc leve.unde nu se ajunge cu leva se trage la stampila.Uite aici lucrez http://www.levabolli-gradine.com/romana/index.html
                Varianta alternativa este chitul ... eu nu as pune chit pe masina.

                Originally posted by alexalin2009 View Post
                Salutare tuturor!Daca cineva ma poate ajuta!?Cum pot indrepta singur portiera?Ma refer la aliniat ca lovitura am sa ma duc la tinichigiu..Multumesc!
                crede-ma ca nu e deloc asa usor, nici daca ai sculele necesare nu ai sa reusesti sa o faci perfecta.Iti trebuie luni bune de practica.
                Last edited by AlinVRS; 26 March 2012, 22:15. Reason: Automerged Doublepost
                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                Comment


                • aveti idee cum pot indrepta o indoitura de vreo 2 cm patrati??? indoitura se afla pe capota in zona incercuita in poza si nu e foarte adanca
                  Attached Files
                  MY CLA

                  Comment


                  • Sunt oameni specializati in genul asta de reparatii, fara sa fie nevoie revopsire. Cauta pe Google si o sa gasesti, e vorba de niste ventuze speciale sau anumite tehnici.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                      aveti idee cum pot indrepta o indoitura de vreo 2 cm patrati??? indoitura se afla pe capota in zona incercuita in poza si nu e foarte adanca
                      Daca e fix pe nervura centrala, nu cred ca mai iese impecabil indreptata.

                      Comment


                      • nu ma intereseaza sa iasa impecabil doar sa nu mai fie chiar asa...pe interior este un spatiu in drept cu indoitura oare se poate sa o imping cu ceva? ca sa sara inapoi?
                        MY CLA

                        Comment


                        • Mergi la cineva care se pricepe la asa ceva, nu fa tu asta. Nu merge cu ciocanul, ca ramai fara vopsea.
                          Baietii de la service-ul Renault erau mai priceputi la asa ceva. Acum, cat de aproape ti-o fi....

                          Comment


                          • ai idee cat costa sa o indrept si cam cat dureaza la dacia?
                            MY CLA

                            Comment


                            • Nu, ca eu am rezolvat clasic: indreptat, un pic de chit si revopsit pe CASCO.

                              Comment


                              • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                                ai idee cat costa sa o indrept si cam cat dureaza la dacia?
                                Costa in functie de diametru si adancimea gaurii, la tine poate fi intre100 si 200ron, daca nu e sarita vopseaua. se indreapta la perfectie fara sa se mai cunoasca.Daca erai din Galati te rezolvam eu,in maxim o ora era gata.Sfatul meu e sa nu incerci tu singur sa nu intepi vopseaua sau chiar tabla.Sau poti suna la numarul orange sa vorbesti direct cu seful meu din linkul de mai jos
                                Last edited by AlinVRS; 27 March 2012, 17:49.
                                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google