Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe spate

    salut!!imi puteti spune si mie daca exista fire trase pt boxele spate la logan??

  • #2
    Firele pt boxe spate nu sunt trase standard.
    In tara momentan.

    Comment


    • #3
      k

      okz!mersi pt raspuns.ai idee cum as putea sa le trag??

      Comment


      • #4
        Firele se trag ori pe sub frana de mana, tunelul central si in spate le scoti pe sub bancheta ori pe langa usi, pe sub mocheta de pe plafon sau pe sub mocheta de jos, depinde cum iti e mai usor.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          aham...dar legaturile d unde l fac??

          Comment


          • #6
            De unde sunt facute si la boxele pentru fata, din CD Player si de la o sursa de curent.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              am inteles.mersi k m-ai lamurit

              Comment


              • #8
                Eu le-am tras la o firma specializata. Poti citi in linkul de mai jos cateva chestii despre montare boxe spate + cablu:
                In tara momentan.

                Comment


                • #9
                  Eu le-am tras pe langa praguri,pe partea dreapta.Pacat ca gaurile pt boxele spate nu sunt mai mari...Aveam de gand sa-mi pun niste ''galetzi"...Sunt un pic dazamagit,dar o sa-mi treaca
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    Sunt facute gaurile in spate si la modelele fara boxe ?
                    Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

                    Comment


                    • #11
                      Exact,eu am Preferance si nu a avut boxe decat pe fata,in spate am pus eu boxele ,gaurile erau acolo(parca 13 cm diametru,oricum pana in 16 cm)cam mici ce-i drept
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #12
                        Pe spate sunt facute standard gauri pt boxe cu diametrul de 13cm la toate modelele Logan. Se pot pune si boxe cu diamentru mai mare la o firma specializata, eu am pus boxe ovale pe spate. ;)
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • #13
                          N-am la lucru pozele sa le pun cum am tras eu firele pe spate.
                          Treaba e relativ simpla, trebuie doar rabdare. Le-am tras pe la chedere, fara sa le scot. Am plecat de la cas, continuat pe sub mocheta (pe la pedale, se trage usor mocheta), continuat pe la praguri, pe sub buza chederului, continuat cu bancheta care am scos-o din suporti (sezutu') si ajuns in portbagaj. La chedere nu se vede absolut nimic.
                          Din pacate mufa de la cas e prevazuta doar cu iesirile de difuri pt fata. Pt spate fie iei alta mufa cu 4 iesiri fie (cum am facut eu de lene sa mai cumpar o mufa) cositoresti firele direct pe iesirile mp3-ului. Firul de minus este insemnat cu o dunga continua pe el (neagra)
                          Ca difuri pe spate poti sa-ti pui de 13, ca e rapid, nu mai tre sa faci nimic, sau de 16 (intra si de 16 fara sa decupezi din tabla), dar trebuie sa faci alte gauri, nimic greu. Sau difuri ovale de alea mari, dar decupezi tabla, lucru care nu ti-l recomand daca nu sti. Eu am decupat-o. Una e iesit ca pisatu' boului, cealalta a iesit ok (era a doua...)
                          Last edited by Octavian; 14 November 2007, 09:58.

                          Comment


                          • #14
                            Stie careva unde se pot monta boxe pe spate in bucuresti?(eventual costuri)...in ideea k am luat boxe mari ovale si tre decupat din tabla...ash vrea sa merg la cineva care se pricepe...si cablu...unde s-ar gasi ceva de calitate?
                            Merci.

                            Comment


                            • #15
                              Mergi la AlarmService ca au ei de toate, cabluri, boxe, subwoofere si amplificatoare. Montajul mi se pare cae gratuit, nu stiu sigur. Pentru mai multe detalii: www.alarmservice.ro
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google