Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Deci merg sigur 13 pe fata si 16 pe spate (dar ti-am spus, pe spate daca pui de 16 cm iti trebuie si niste inele de adaptare, sunt si alea vreo 40-50 de lei).
    Daca nu vrei sa muncesti prea mult, ia 13 fata/spate, dar ca auditie (mai ales la bass) e diferenta considerabile intre ele (13 fata de 16).

    Ca marca...De la 13 cm nu poti cere prea mult, decat sa te complici (adica sa astepti dupa livrare) mai bine mergi la un magazin din oras (Flanco spre exemplu) si-ti iei doua perechi de difuri. Sony alea nu sunt stralucite, vezi macar un JVC V 525 (eu de astea am avut) , sau JBL. Le gasesti pe la 80-100 lei perechea (pe 13).
    Pe doua cai e suficient

    Comment


    • #77
      Merci tare mult de sfat si sa stii ca o sa fac cum zici tu ca eu nu prea ma pricep!! Thanks!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #78
        Cer scuze de atat de multe intrebari....Unde gasesc de acu inelele de adaptare?
        oricum...Nu fac comanda pe net de boxe ci ma duc eu sa le iau de undeva ca vreau sa le si vad inainte de a le lua
        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

        Comment


        • #79
          Pe spate poti pune linistit de 15 si dai 4 gauri/boxa pt. A le prinde. Eu nu am auzit de inele pt adaptare

          Comment


          • #80
            Le gasesti la magazine audio specializate. Arata aproxi ca in poza (sunt si de plastic).
            Pretu intre 35-50 lei / set (2 buc)

            PS: poti proceda cum a spus si Gigiman, 4 gauri cu bormasina prin tabla si ai rezolvat problema, dar nu stiu cat de bine vor sta (arata).
            Attached Files
            Last edited by Octavian; 6 June 2008, 10:07.

            Comment


            • #81
              Originally posted by syka312 View Post
              Ms kelemen ptr idee
              ce parere aveti de modulatoarele fm?
              Asta am si eu.
              E ok dar te chinui ceva pana gasesti o frecventa fara bruiaje
              PS : mi-a cablat cineva azi loganul in spate. Vreau sa pun tot boxe blaupunkt si in spate(alea originale de logan)
              Aveti idee in Brasov gasesc undeva? sau are careva dintre voi asa ceva de vanzare?sau imi recomandati un dif ieftin si bun(adica macar ca,cele stock)de13 cm
              Last edited by kelemen; 12 June 2008, 22:23. Reason: amintit ceva

              Comment


              • #82
                Pune-ti ceva cat de cat mai bun...Si minunat ar fi pe 16.

                De 13 cauta prin magazine (Sony, JVC, JBL..), sunt in jur de 80-100 lei perechea.
                Last edited by Octavian; 12 June 2008, 22:47.

                Comment


                • #83
                  Mi-am luat si pus azi(montat eu).Dupa indelungi nehotarari intre pioneer, panasonic,blaupunkt am ales Blaupunkt(toate erau de 13 cm,dar cel mai clar la bas si la inalte se auzea blaupunkt indiferent de volum)Oricum asta era si pe fata la masina si se auzeau ok, doar ca era un model mai vechi de dif,se aude super bine ptr mine. Sunt multumit de achizitie

                  Comment


                  • #84
                    ...Am incercat s montez si eu p logan un subwoofer cu statie,am tras fire ..Tot c trebuie,si am facut proba la subwoofer,a mers,dupa care ,intra curent in statie(magnat 500w),s aprindea ledul ,si scadea in intentisitate si asa ramanea,de fiecare data cand ii dadeam drumu asa facea,si acum nici nu s mai aude,cineva mi a zis ca ar fi statie de vina...Acum..Mai intreb....Cam ce ar mai putea fi!???

                    Comment


                    • #85
                      Sal

                      Ms "kelemen"
                      Ce parere aveti despre http://www.altshop.ro/modulator-fm-u...ly-p-1085.html
                      astept opinii si sugestii Ms mult

                      Comment


                      • #86
                        Eu am cumparat de la ei unu' de asta (acu 2 sapt - am deschis si un subiect la ice &...).

                        Jucaria e ok, se aude bine, fata de alte modulatoare nu-si pierde frecventa, nu baga fasait ca la altele. Cred ca e cel mai bun compromis pt cdplayerele stock (sau casetofoane).
                        Anu' trecut jucaria asta a fost premiata pt cel mai bun modulator FM (in Germania).

                        Daca faci comanda, baietii se misca super repede, nu pierd vremea.

                        Comment


                        • #87
                          Sal

                          Ms "Octavian_30"
                          Un prieten si-a luat modulatorul asta si el e multumit. Eu am de ales intre modulator si un cd-player.Dar cred ca raman la acest modulator (pret accesibil 140 Ron)
                          Ms mult;))

                          Comment


                          • #88
                            Modulator cu telecomanda pana in 90 ron in bv

                            Comment


                            • #89
                              Buna! As avea o intrebare. La Preference in spate sunt trase firele la boxe, sau trebuie sa trag eu? Si daca da ce fel de fir trebuie?
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by syka312 View Post
                                Ms "kelemen"
                                Ce parere aveti despre http://www.altshop.ro/modulator-fm-u...ly-p-1085.html
                                astept opinii si sugestii Ms mult
                                misto .
                                uita-te sa poti sa bagi si stick si card in el.
                                al meu are si usb si card .
                                asta din poza arata super bine.


                                Fire nu sunt trase la preferance, mergi la orice magazin si iei 10 metri de fir dublu ptr difuzoare auto .In bv c-am 1,5 lei metru
                                Last edited by kelemen; 19 June 2008, 14:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google