Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by alexgame View Post
    Si daca nu dispunem de un ferestrau cum este in poza de mai sus cum putem decupa pt boxele din spate.Eu neavand unelte cand am montat ovale pe spate am decupat mocheta aia si am bagat doar inaltele si mediile prin gaura deja existenta iar membrana de bass in spate are mai mult rol de a face sa vibreze tabla ca nu are iesire in masina si vreau sa decupez ca tot omul.Deci ce se mai poate folosi?
    Daca nu dispui de acel fierestrau, poti sa incerci cum a spus colegu' cu o foarfeca de tabla, sau un flex (asa am facut eu), sau cu o bormasina, dar este mai mult de munca, pt ca trebuie sa desenezi conturul, dupa care pe contur sa dai gauri ff apropiate, pt a fi ushor de decupat dupa ce termini.

    sigpic

    Comment


    • #47
      Am sa incerc cu o foarfeca de tabla sa vad daca iese ceva.Dar...cum arata asa ceva? are cineva vreo poza cu o astfel de foarfeca?;)) Oricum mersi pt raspunsuri.

      Comment


      • #48
        Foarfeca pe care am folosit o eu arata cam asa:
        Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
        www.upgradefaruri.blogspot.com

        Comment


        • #49
          Aaaa pai mai vazusem foarfece din astea dar nu stiam ca sunt pentru tabla.Poate am noroc de caldura in weekend sa ma apuc si eu de decupat.Mersi pentru poza @morpheus2kro.Numai bine.

          Comment


          • #50
            Cu placere.... spor la treaba poate bagi si u poze cu reusita ;))
            yo mai am de facut niste modificari la interior si pe urma o sa bag si eu poze cu my ride D
            Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
            www.upgradefaruri.blogspot.com

            Comment


            • #51
              M-am inspirat si eu si o sa-mi pun ceva boze pe spate.
              Cine stie radiocasetofonul blaupunkt de pe preferance are iesire pt 4 boxe? Sau tre sa leg spatele paralel cu fatza?
              Oricum ma gandesc sa-l schimb dar nu acum.
              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

              Comment


              • #52
                S-ar putea sa aibe ca si laureate are radiocas. si are 4 boxe ;)
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Mda .... dar pe spate sunt difuzoare tot de 13 .... sunt cateva modele de 13 cu ceva putere dar nu sh daca au acelasi efect cu niste ovale
                  Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                  www.upgradefaruri.blogspot.com

                  Comment


                  • #54
                    Are sigur iesire pentru 4 boxe...numai ca trebuie sa mai pui niste papucei parca la mufa.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by ovimiha View Post
                      Cine stie radiocasetofonul blaupunkt de pe preferance are iesire pt 4 boxe?
                      Are iesire pentru 4 boxe, dar nu are precablaj.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        Sal

                        La Ambiance sunt facute gaurile pentru boxe spate?

                        Comment


                        • #57
                          Gaurile in table cred ca sunt facute la toate,doar polita trebuie decupata.
                          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                          Comment


                          • #58
                            Morpheus: oricat de tari ar fi (cred ca gasesti si la 45 W) astea pe 13 cm nu vor scoate sunetul ca alea pe 16 sau cele ovale nici nu se discuta.
                            Pe spate ai putea sa pui difuri pe 16 cm , fara sa tai tabla (cu inele de adaptare), e cel mai bun compromis. Si se aude bine.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by gigi-kent View Post
                              ia dati-va cu parerea in legatura cu boxele astea:
                              difuzoare coaxiale cu 2 cai
                              diametru woofer: 13cm
                              putere RMS: 70w
                              putere Max: 110W
                              impedanta: 4 ohmi
                              raspuns in frecventa: 80Hz - 20KHz
                              tweeter superdome
                              grila protectie
                              Sunt excelente eu am avut la fel si am fost foarte multumit.
                              DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY.

                              Comment


                              • #60
                                Sal

                                Daca as pune boxele in portbagaj s-ar auzi sau cel mai bine ar fi sa tai "plafonul" acela si sa le pun acolo.
                                Puteti sa imi dati si alte sfaturi. Ms mult

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google