D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • un pret pt placute frana..ferodo premiere sau ce imi recomandati.. 1.6 fara abs 2005 discuri simple..

    Comment


    • Poze reale cu produse din stoc! Cosmetice si odorizante MAFRA, Curatatoare motor, sisteme de injectie (diesel sau benzina) si uleiuri MOTUL, lichid curatare insecte SONAX, becuri OSRAM, LED-uri de calitate etc www.daciashop.ro
      Attached Files
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • Baieti ajutati-ma va rog... ,am un logan 1,6 16v (prestige), si in luna iunie trebuie sa fac revizia de un an, am aproape 30.000km ,as vrea sa stiu ce trebuie facut la 3 ani sau la 30.000 km ca nu am timp sa stau sa citesc cartea,dar am inteles ceva de bujii, ca nu le-am schimbat deloc pina acuma, si nici placutele fata/spate.masina nu mai este in garantie.altceva mai trebuie facut in afara de ce am scris eu mai sus? Si ce placute si bujii imi recomandati sa fie si mai bune si mai rezonabile la pret.va multumesc si astept un raspuns de la voi.
        Last edited by NASU; 17 May 2010, 17:33.

        Comment


        • @Nasu, cred ca cel mai bine ar fi totusi sa citesti cartea aia...

          La 30 00 km, se schimba uleiul si filtrul de ulei, filtrul de aer si bujiile. Placutele de frana se inlocuiesc doar daca este nevoie. Pe spate nu ai placute, ai tamburi cu saboti, abia pe la 45 000 km ii demontezi pentru desprafuire.

          La revizie, recomand sa faci un test complet de articulatii si frane, eventual o testare pe stand de amortizoare si frane.

          Vei primi preturi pe PM in cel mai scurt timp posibil
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • bravo băieți o sa sun si eu sa comand piese de schimb..mar interesa filtru de ulei .filtru de aer,filtru de motorina am logan din 2008.

            Comment


            • multumesc daciashop pt piese...recomand,bafta pe mai departe!
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • salut
                am un logan preference 1.4 din 2004 septembrie si a venit timpul sa schimb placutele de frana .
                tinand cont ca masina are aproape 6 ani parca as vrea sa schimb si discurile .
                ce aveti pentru mine ?
                bugetul in care ma incadrez.. ~250ron incluzand transport, instalare..tot
                sigpic

                Comment


                • @Marius 692 - da-ne pe PM sau email detaliile despre ce ai nevoie.
                  @MS 41 NZN - felicitari pentru noul sistem de frane performant achizitionat si multumim ca ai ales Daciashop!
                  @ Pigoo ai PM cu o oferta interesanta!

                  Nu uitati ca puteti folosi si formularul de contact de pe site pentru a comanda ceva rapid sau pentru a ne transmite ceva: www.daciashop.ro
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • am uitat sa intreb in pm . nu ar fi recomandat sa schimb si lichidul de frana cu ceva motul ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Este recomandat sa se schimbe la 2 ani, deci daca nu l-ai schimbat nu faci rau. De la MOTUL am un DOT 4 - este 55 ron / 0,5L. Mai am si un lichid mai scump tot MOTUL cu temp mult mai mare de fierbere si proprietati bune in conditii de alergat la rally insa pretul este de vreo 90 ron / 0,5L

                      Rectificare: DOT 5.1 Motul este 70 ron nu 90 cum am spus mai devreme!
                      Last edited by Soran; 19 May 2010, 11:57. Reason: Automerged Doublepost
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • Salutare! Cam cat costa o punte spate pentru un 1.4 fabricatie 2006?

                        Comment


                        • Promotie discuri de frana LOGAN:

                          BREMBO 238 mm pline + spray curatator frane MA-FRA - 110 ron
                          Pachetul promotional contine 2 discuri + spray 500ml.

                          Promotia este in limita stocului disponibil!

                          WWW.DACIASHOP.RO este magazinul online al SORANTECH Performance. Comercializam produse premium, atat consumabile cat si piese de schimb pentru autoturismele DACIA / RENAULT !

                          0723.823.679
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • Achizitionat zilele astea 5 l ulei Motul 5w40 maine o sa vad cum se descurca pe 1.9 diesel :d....referitor la intrebarea mea cu privire la uleiul cv ...despre aste era vorba ?? Din cate stiu asta e vascozitatea pentru Logan
                            Attached Files
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • as vrea si eu pret la ulei M1 5w30, filtru de aer, filtru de ulei si discurile alea pline din oferta. vreau un pret total. motorul e 1.4.

                              Comment


                              • curea accesorii logan 16 cu ac si servo. + rolele < cea fixa si cea intinzatoare> la ce preturi..
                                astept un raspuns urgent. multumesc.
                                Fuarte Nervos !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google