distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by search_me71 View Post
    Am 48.000 km si 4 ani (luna asta, aprilie) ... la pretul de reprezentanta am inteles ca ma costa undeva la maxim 11 mil. (doar piesele) fara pompa de apa si manopera... prefer sa mai astept un an si voi schimba pe la 58 mii si 5 ani. Pareri pro / contra ?!
    am mai spus si inainte: de pe 15 iunie pana pe 26-28 iunie este o oferta in reprezentante de -30% la manopera si piese pentru masinile cu minim 4 ani vechime. si -15% pentru cele mai noi de 4 ani. eu am facut distributia cu 940 lei in care n-a intrat pompa de apa (fiind diesel era ca noua) dar au placutele de frana, manopera si revizia ( verificarea diverselor repere, fara schimburi filtre sau uleiuri)
    Last edited by B997NDL; 15 April 2014, 00:17.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      am mai spus si inainte: de pe 15 iunie pana pe 26-28 iunie este o oferta in reprezentante de -30% la manopera si piese pentru masinile cu minim 4 ani vechime. si -15% pentru cele mai noi de 4 ani. eu am facut distributia cu 940 lei in care n-a intrat pompa de apa (fiind diesel era ca noua) dar au placutele de frana, manopera si revizia ( verificarea diverselor repere, fara schimburi filtre sau uleiuri)
      1020 ron la DacoServ distributia si kit accesorii (cu tva + manopera), fara pompa de apa

      Originally posted by Kojak View Post
      S-a discutat si para-discutat aspectu' asta de jdemii de ori pe toate paginilea astea.

      Pe de o parte unii-ti vor spune ca poti sa mergi linistit pana la 58mii si 5 ani, chiar 6, iar
      altii-ti vor spune ca mergi pe barba ta peste tot ce depaseste recomandarea 60mii km sau 4 ani.
      Recomandarea de 60 mii este la benzina,
      ... la mine (motorina) recomandarea este de 90 mii sau 4 ani
      Last edited by search_me71; 15 April 2014, 11:18. Reason: Automerged Doublepost
      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
      http://searchme71.blogspot.com/

      Comment


      • Atunci mai poţi sta 1 an, mai ales că în ceea ce priveşte numărul kilometrilor abia ai trecut de jumătatea intervalului!

        Comment


        • Originally posted by search_me71 View Post
          Am 48.000 km si 4 ani (luna asta, aprilie) ... la pretul de reprezentanta am inteles ca ma costa undeva la maxim 11 mil. (doar piesele) fara pompa de apa si manopera... prefer sa mai astept un an si voi schimba pe la 58 mii si 5 ani. Pareri pro / contra ?!
          Mergi linistit cel putin 6 ani sau 90 000.Schimbi mai devreme daca ai parale de aruncat pe fereastra.Am vazut suficiente distributii mai vechi de 6 ani de nu-ti venea sa le schimbi.Am o curea de la un megane din 2005 si 58 000 km schimbata anul trecut si e ca noua.De rola intinzatoare nu mai spun.
          Last edited by sergiu2010; 15 April 2014, 21:13.

          Comment


          • Originally posted by search_me71 View Post
            1020 ron la DacoServ distributia si kit accesorii (cu tva + manopera), fara pompa de apa
            dar nu cand era promotie. mai scade 30% de acolo si vezi ce iese.

            Comment


            • Promotia de acum, valabila pana pe 30 aprilie 2014, e singura preconizata pentru distributie, anul asta.
              Sursa: consilier receptie reprezentanta Dacia service.
              Minte ala, va mint si io.

              Comment


              • "minte" aia, mr.K. poate o fi singura oferta strict pentru distributie.
                dar "inginerii" de la receptie dacoserv mi-au zis ca in fiecare an e oferta venita de la dacia, prin reprezentantii lor, cand masinile cu min. 4 ani au reducere de 30% la piese si manopera la orice lucrare mecanica. nu e doar pentru distributie.
                asa am scos eu scorul ala bunicel.

                Comment


                • @NDL, decat sa imbogatesti dacoservu la adaosurile puse la piese, mai bine dai o raita pe la magazinele de piese auto de la autogara sau cel de la Apusului ;) Si platesti la ei la service doar manopera. Te scoti mai ieftin (eu asa fac mereu)
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • la oferta am iesit bine. sunt multumit. nu prea sunt deloc ieftine alea de la autogara.
                    am dat pe un catadioptru pentru bara spate cca 50 de lei.
                    daca vrei mai ieftin, mai degraba la en grosul de pe timonierului, daca stii unde e. combinatia e ca nu prea am incredere in piesele luate de prin magazine.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      "minte" aia, mr.K. poate o fi singura oferta strict pentru distributie.
                      dar "inginerii" de la receptie dacoserv mi-au zis ca in fiecare an e oferta venita de la dacia, prin reprezentantii lor, cand masinile cu min. 4 ani au reducere de 30% la piese si manopera la orice lucrare mecanica. nu e doar pentru distributie.
                      asa am scos eu scorul ala bunicel.
                      Inca 2 luni juma' si ne lamurim daca mai e vreo alta oferta.

                      Pana atunci, poate cine vrea musai distributie de reprezentanta incearca sa profite de ultima saptamana de promotie. Cioara din mana vs cioara aia din par, din iunie...

                      Comment


                      • corect. si care e promotia mai concret ?

                        Comment


                        • Asta de aici.

                          Comment


                          • pai, si schimbi doar kit distributie ? pompa de apa si kitul de accesorii ? cred ca la alea or baga vreun pret ca sa-si scoata banii. sau nu e musai sa le schimbi ? nu risti ?

                            Comment


                            • N-am zis ca schimb eu ceva.

                              Kitul de accesorii si pompa de apa nu fac parte din DISTRIBUTIE, tot timpul se face confuzia asta.

                              Pompa apa Pierburg costa 340 de lei in reprezentanta la 1.4/1.6, 280 de lei in magazin si 180 de lei pe forum. E de unde alege.

                              Preturile la manopera comunicate de reprezentanta au fost, cu TVA, pentru 1.4/1.6:

                              -manopera schimb pompa apa-73 lei
                              -manopera schimb kit distributie-117 lei
                              -manopera schimb kit accesorii-40 lei

                              TOTAL 230 lei-manopera. Ok, zic eu.
                              Last edited by mr.K; 22 April 2014, 12:39.

                              Comment


                              • si adica nu trebuie schimbate in acelasi timp ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google