Imi curge apa in portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Astazi am siliconat garnitura aia maro si am dat si cu silicon pe membranele alea 2 de cauciuc.
    Sper sa nu mai ploua in masina si astept sa vad ce am facut cu prima ocazie(cand ploua).
    Aaaaa si priza aia a iesit prin portbagaj pana la urma ,mai in curmezis,mai cas dar a iesit si nu am mai dat bara jos!
    Attached Files
    Last edited by Ivan Marian; 11 April 2010, 19:51.

    Comment


    • #17
      garnitura aceea care vine pe margine aveti idee de unde pot lua si eu una ca mi-au rupt-o prostii de la service?
      Attached Files
      Last edited by florin6234; 23 May 2010, 11:49.

      Comment


      • #18
        Daca nu gasesti garnitura aia ,incearca si tu cu silicon sanitar sa dai pe acolo in locul garniturii...si sa dai ca un snur roata si sa tai din teava aia de la silicon ca sa iasa mai gros siliconul ca pe degetul mic.
        Dupa ce il lasi sa se usuce bine pui capacul la loc si cred ca nu o sa mai ai probleme,,,sper ca m-am facut inteles!!

        Comment


        • #19
          Si eu tot in partea dreapta gasesc umed. Am si eu o rugaminte, unde anume e situata membrana de la priza de aer?

          Comment


          • #20
            Adica??
            La ce te referi???
            Uitate si tu la pozele mele si o sa iti dai seama ca acel capac vine cu tot cu membrana,,,care la randul lui este prins de tabla masinii,,in spatele stopurilor,dupa ce dai mocheta la o parte.
            Last edited by Ivan Marian; 6 July 2010, 14:28.

            Comment


            • #21
              Eu gasesc umezeala in ambele spatii de depozitare,in portbagaj.Nu cred ca are treaba cu ploaia,probabil condens.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #22
                D-FENS nu are de unde atata condens,,,este de la prizele alea sigur...Cand ploua intra apa pe acolo dar probabil iti intra prea putina apa si zici tu ca este condens.
                Remediaza mai repede problemele ca altfel faci mucegai si alte alea pe acolo..
                Ca sa iti dai seama mai repede,,da mochetele din ambele parti la o parte si toarna apa pe bara, deasupra la imbinarea cu ,,caroseria.
                O sa te convingi singur ca pe acolo iti intra apa.

                Comment


                • #23
                  Mersi pt idee,cred ca voi incerca in zilele urmatoare.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #24
                    pe la aerisitorul din dreapta iti baga apa..am avut si eu problema asta si l-am schimbat si acum nu mai am nici o problema

                    1.6 MPI 8Vsigpic

                    Comment


                    • #25
                      eu am scos acel aerisitor si am bagat o bucata de polistiren, acum astept prima ploaie mai serioasa sa vad daca mai ploua pe acolo

                      Comment


                      • #26
                        Daca nu ai izolat bine si cu silicon,,sigur o sa iti mai dea apa pe acolo.
                        Pana vine ploaia mai bine ia tu apa si toarna pe aripa sa vezi daca mai curge!

                        Comment


                        • #27
                          Am avut si eu aceasta surpriza neplacuta sambata asta, era apa de un deget in spatiul ala din partea stanga. O sa ma uit si eu la aerisitor, dar am avut si problema cu condensul pentru ca tineam bidoane pline cu lichid stropgel acolo. La pranz le gaseam pline de roua.Oricum de o saptamana nu am mai avut nimic acolo, deci apa e pe la aerisitor sau pe la stop.Pe la stop totusi nu cred ca intra pentru ca l-am desfacut si nu pare sa intre pe acolo, in schimb am vazut ca limitatoarele alea din stop au racait vopseaua bine de tot.

                          Comment


                          • #28
                            dupa ce am pus o bucata de polistiren in locul acelei guri de aerisire am observat ca nu mai intra apa, cu toate ca am avut parte de ploi destul de serioare + spalat cu aparat cu presiune

                            Comment


                            • #29
                              Azi am gasit din nou apa in partea stanga, asa ca m-am hotarat sa dau mocheta aia jos si sa vad pe unde curge. Apa a intrat pe la aerisitorul acela din cauza garniturii, era rupta si plasticul flencanea. Am prins-o cu silicon , am fixat din nou capacul si acum sa vedem daca mai curge.
                              Cat ar putea sa coste o garnitura noua?

                              Comment


                              • #30
                                E vreo 45 de lei un aerisitor impreuna cu garnitura, separat nu se gaseste...siliconul universal e mai "practic".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google